16:12, 24 Квітня 2020

Лучанка про коронавірус у Німеччині: «Порожні лікарні, прогулянки та без примусового носіння масок»

Чи змушують німців сидіти вдома, носити маски та які є обмеження у Німеччині розповіла для інтернет-видання «Волинь Online» лучанка Жанна Павловська, яка живе у Німеччині вже багато років та працює психологом-вихователем у терапевтичному закладі для залежних підлітків.

Жанна Павловська проживає у районі Одер-Шпрее, що поблизу польського кордону. Населення там становить 178,849 тисячі осіб. З них 112 людей офіційно хворі на корону, 80 людей одужали і одна людина померла.

Як вона розповіла, під час карантину там закрили всі магазини, окрім продуктових та косметичних, сервісні, окрім автомайстерень, гастрономний бізнес, школи, коледжі, інститути. Всі інші заклади, як і лікарні чи оптика відчинені.

«У Німеччині у кожної землі свої внутрішні закони, але в нас не було примусовості, тільки рекомендації на носіння масок та гумових рукавиць, тримання один від одного на відстані 1,5-2 метри, окрім членів родини, не бажано відвідувати старших. Заборона на збори чи мітинги більш, ніж  20 людей, в’їзд до іншої землі, якщо не по роботі або на похорони. У лісах та парках нам можна гуляти. Як і не було ніяких комендантських годин або заборон виходу з дому. Лікарі радять гуляти на сонечку, практикувати плавання в озерах зараз, брати лікарняний при малих ознаках застуди, та бути уважними з масками, міняючи їх через декілька годин і тим, хто хворий і має вийти за продуктами. Але хто хворий на COVID-19 взагалі не виходити, цим людям заборона пересування. Таким людям дають офіційно лист. Ті, хто живе з ними, мають пройти аналізи і теж не виходити на роботу, перевіряють місце роботи, чи є там передача вірусу. При одужанні видають відповідні аналізи і виходять з карантину», – розповіла Жанна Павловська.

За її словами, вірусологи провели дослідження і з’ясували, що вірус передається крапельним шляхом від хворого. Не визначили можливість від торкання за предмети, тому що має бути безпосередній контакт, а не через невеликий відрізок часу. Тому зараження має бути безпосереднім. Вірус небезпечний людям після 50, тим, хто має інші тяжкі захворювання. Симптоми з’являються через 5-8 днів, і у середньому хвороба триває до 10 днів.

«Зараз вертаємося помаленьку до «нормального життя», дозволяють відкриття інших сервісів та магазинів, у яких квадратура не перевищує 800 квадратних метрів. З понеділка відкривають школи для учнів з 8 класу, інститути і коледжі. Інші учні і дитсадки ще закриті до кінця серпня. Увесь період «надзвичайного стану» проходив, як звичайне життя – всі гуляємо, купаємось, вітаємося, посміхаємося. У нас все як було, по суті і залишилося», – запевняє лучанка.

Допомогу під час карантину держава надає тим, кого перевели на так звану «коротку роботу» через закриття робочих місць. Виплачують додаткові кошти до скороченої зарплати, якщо немає мінімальної через це скорочення. Продуктів скрізь достатньо, ціни не підняли, бензин впав у ціні.

«Лікарні порожні, навіть частину медперсоналу відіслали додому з «короткою роботою», тому що, на жаль, замало заробляють через відсутність пацієнтів. Законом заборонили звільняти з роботи в період корони, так що робочі місця таким чином зберегли. Є державна допомога і бізнесменам. Але, на жаль, кордони закриті. Тобто, хто тут живе і працює, може приїхати до Німеччини, а туристи та гості – ні», – розповідає Жанна Павловська.

Вона наголошує, що ні у кого з кола її колег, знайомих, сусідів та сім’ї немає коронавірусу.

«Люди між собою не вірять у страшні наслідки та страшний вірус, вважають, що це перебільшено. Тому і виходимо ми на мітинг з поляками, щоб не накликати біду на себе, організували 20 людей, з ким протестуємо. Поляки будуть збиратися стільки, скільки в них можна, щоб все було законно», – каже жінка.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: