11:20, 26 Липня 2022

Що таке ортопедичне взуття*

Сколіоз, різний дискомфорт і біль у спині нерідко є наслідком носіння неправильного взуття. Щодня кожен із нас перебуває в русі, а на ноги покладаються часом колосальні навантаження. Якщо ми не подбаємо про комфортне та правильне взуття — велика ймовірність виникнення проблем зі здоров’ям. Викривлення хребта, варикозне розширення вен, плоскостопість — все це може бути пов’язане з ходьбою у незручному взутті. Що таке взуття ортопедичне та як воно впливає на наші ноги? Чому саме ортопедичним моделям варто віддавати перевагу? Саме це ми й з’ясуємо сьогодні.

Що таке ортопедичне взуття?

Ортопедичне взуття – це найкращий захист ваших ніг. Такі моделі, як правило, виготовляються зі спеціальних інноваційних матеріалів, а саме взуття має особливу анатомічну форму, яка дарує не тільки зручність та комфорт, але й здатна коригувати різні порушення, а саме:

– деформація поздовжнього/поперечного склепіння стопи (плоскостопість);

– вальгусні деформації ступнів;

– варусні стопи;

– шпори п’яти;

– різна довжина кінцівок;

– артроз колінного або кульшового суглоба;

– діабетична стопа та інше.

Ортопедичне взуття може бути призначене як дорослому, так і дитині. Воно включає наявність ортопедичної устілки, міцного зносостійкого матеріалу зовнішнього покриття, пружну підошву, жорсткий задник, що щільно фіксує гомілковостопний суглоб.

Лікування ніг за допомогою ортопедичного взуття

Перш ніж купити ортопедичне взуття, важливо отримати попередню консультацію у спеціаліста. Це може бути травматолог чи ортопед. Лікар огляне поточний стан ваших ніг, проведе діагностику та встановить, яке ортопедичне взуття необхідне у вашому індивідуальному випадку. Є кілька видів ортопедичного взуття:

1. Профілактичне. Необхідне для запобігання патологічним станам стопи. Ефективна для профілактики плоскостопості та варикозної хвороби.

2. Лікувальне. Має спеціальне призначення, показане з метою корекції деформацій, що вже утворилися.

3. Післяопераційне. Виходячи з назви, застосовується у реабілітаційний період після операцій, а також після травм. Підтримує ослаблені суглоби та нормалізує біомеханічну функцію опорно-рухового апарату.

Щоб ортопедичне взуття виявилося для вас максимально ефективним — його має призначити фахівець. Тільки після ретельного обстеження та встановлення діагнозу лікар підбере ту модель, яка вам допоможе.

Як правильно вибрати ортопедичне взуття?

При підборі ортопедичного взуття важливо враховувати кілька визначальних критеріїв:

1. Діагноз пацієнта. Ортопедичне взуття та його вид підбираються на підставі діагнозу, який попередньо повинен бути встановлений профільним фахівцем.

2. Вік та довжина стопи. Важливо правильно підібрати розмір взуття, щоб воно ефективно виконувало свою лікувально-профілактичну функцію.

3. Тип взуття. Підбирайте взуття за сезоном, а також за інтенсивністю щоденної фізичної активності.

4. Висота задника. Задник ортопедичного взуття може бути як низьким, так і високим. Високий задник необхідний для додаткової фіксації гомілкостопа, якщо суглоб відрізняється нестабільністю.

5. Матеріали. Практично все ортопедичне взуття виготовляється з натуральних гіпоалергенних та міцних матеріалів, які забезпечують його комфортне використання.

6. Тип устілки. Ортопедичні устілки можуть бути призначені для корекції чи профілактики різних патологій стопи. Вони підбираються виходячи з особливостей діагнозу.

7. Вид застібок та особливості фіксуючих елементів. Щоденне носіння взуття має бути практичним, тому зверніть увагу на тип застібок. Вам має бути зручно їх використовувати.

8. Гнучкість підошви. Підошва в ортопедичному взутті повинна бути в міру пружною та надійною. У деяких моделях використовується підбір Томаса, який служить для профілактики та корекції дефектів стопи.

Правильно вибрати та купити ортопедичне взуття вам допоможуть у мережі магазинів “Ортомедiка”. Їхні фахівці підберуть необхідне взуття для вас або для вашої дитини.

У кожному з їхніх ортопедичних салонів представлений широкий асортимент різних типів взуття на всі сезони. Також ви можете замовити ортопедичне взуття онлайн на сайті інтернет-магазину. Продавці з радістю оформлять вашу покупку і доставлять її в найкоротший термін.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: