17:50, 10 Квітня 2020

СБУ пропонує продовжити заборону російських соцмереж іще на три роки

Голова Служби безпеки України Іван Баканов пропонує продовжити заборону російських соціальних мереж «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на три роки.

Відповідні пропозиції Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє пресцентр СБУ.

Як зазначається, кіберфахівці Служби безпеки проаналізували, що за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало утричі. І це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб.

“Фейки в країнах сталої демократії прирівняні до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому”, – переконаний Баканов.

Як зазначається, відповідні пропозиції Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України.

Загалом протягом 2017-2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту на платформах “Одноклассники” і “ВКонтакте”. З початку запровадження санкцій слідчі СБУ зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень щодо власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах.

Усі вони мають ознаки вчинення злочинів: посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу чи захоплення державної влади, і навіть створення терористичних груп.

Також кіберфахівці Служби відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору РФ, зокрема із вказаних соцмереж.

Як повідомлялося, 15 травня 2017 року тодішній Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж “ВКонтакте” і “Одноклассники”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: