19:09, 02 Вересня 2022

Сабвуфер як обов’язковий елемент сучасної акустики*

Сьогодні без цього приладу неможливо уявити якісну звуковідтворювальну систему. Адже завдяки цьому акустична картинка вдається не просто повноцінною, а глибокою і реалістичною. Найбільш поширений варіант цієї системи — дві фронтальні акустичні колонки й сабвуфер. Купити такий комплект дуже вигідно. Хоча можна підібрати й окремі його складові. Для цього варто знати, який саме сабвуфер підійде конкретно під вашу акустичну систему й особисті уподобання.

Чим відрізняються і як вибирати сабвуфери з каталогів провідних виробників?

Цей тип обладнання забезпечує звучання яскравими низькими частотами. Адже без них діапазон стає неповноцінним. Глибокий бас важливий в кіно, наприклад, під час відображання вибухів чи інших аналогічних явищ. Тому справжні поціновувачі якісного звучання вважають за необхідне купити сабвуфер. В Україні це обладнання на сьогодні є дуже поширеним.

Баланс ціни і якості

Зазвичай виробники презентують свої акустичні прилади як такі, що відтворюють діапазон звучання в межах від 20 до 400 Гц. Це передбачає застосування масивного дифузора, що споживає значну кількість електроенергії для функціонування. Необхідно для його нормальної роботи також забезпечити ефективне тепловідведення. Внаслідок цього всього на сабвуфер ціна стає вищою. Проте якщо спробувати заощадити, то така економія обернеться слабшою якістю звучання.

Особливості конструкції

Обладнання такого типу виглядає як звичайна колонка кубічної форми. В її конструкції примітним є глибокий отвір. Для виготовлення сабвуфера застосовуються традиційні матеріали. Зазвичай це МДФ, ABS пластик, алюміній, поліетилен, композит, шпон та натуральна деревина. В залежності від типу підсилювача, який може бути вбудованим, сабвуфери розділяються на активні та пасивні.

Рекомендації щодо вибору

Такі прилади вибираються з урахуванням наявного в цій системі акустичного обладнання і характеристик приміщення. Хоча переважно виробники пропонують заздалегідь укомплектовані акустичні системи, до складу яких входять якісні сабвуфери. Це зручно і просто в налаштуванні та використанні. Рекомендуються ці прилади для домашніх кінотеатрів. Наприклад, до комплекту системи 5.1 входять дві колонки фронтального типу, дві — тилового, одна — центральна, а також сабвуфер. Якщо ж його потрібно докупити до готової системи, то варто бути дуже уважним. Адже при цьому доведеться врахувати:

– просторове розташування;

– узгодженість із системою;

– розміри й масу приладів;

– торгову марку виробника;

– потужність обладнання;

– тип матеріалу корпусу;

– чутливість щодо перешкод;

– напрямок динаміка на корпусі.

Це далеко не всі критерії того, як можна вибрати й купити сабвуфер. У каталозі інтернет-магазину компанії Showtime ви знайдете зручні, доречні фільтри, які можуть повноцінно допомогти підібрати оптимальне обладнання. Також в цьому вам будуть корисними висококваліфіковані консультанти. Товари та послуги інтернет-магазину є запорукою того, щоб ви змогли без перешкод насолоджуватись якісним аудіоконтентом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: