17:25, 02 Грудня 2022

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників упц мп

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів упц мп, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екс-нардепа Вадима Новинського.

Про це повідомили поінформовані співрозмовники «УП» в команді Президента.

РНБО ввела санкції проти Новинського, намісника Лаври митрополита Павла (Лебедя) і ще близько десятка священнослужителів упц мп, переважно із окупованих росією територій.

2 грудня президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в рф.

Рішення про санкції РНБО ухвалила на засіданні 1 грудня після “розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії росії і для забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України”.

Список підсанкційних прізвищ у Зеленського обіцяли оприлюднити згодом.

1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО доручила Кабміну запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування упц мп в Києво-Печерській Лаврі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: