16:27, 21 Березня 2023

Рада призначила віце-прем’єра і двох міністрів

Верховна Рада призначила віце-прем’єр-міністра та двох міністрів — освіти й науки та стратегічних галузей промисловості.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Так, Михайла Федорова призначили на посаду віце-прем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України.

За це рішення проголосували 311 парламентаріїв.

Напередодні Верховна Рада звільнила Михайла Федорова з посади віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації.

Федоров обіймав посаду віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації з 29 серпня 2019 року. З 21 травня 2019 року він працює позаштатним радником Президента Володимира Зеленського з цифрового напряму.

Разом з командою міністерства Федоров запустив низку проектів. Зокрема, застосунок “Дія”, що дозволяє користувачам отримувати державні послуги онлайн; е-Резидентство — статус для іноземців, який дозволяє вести бізнес в Україні онлайн без фізичної присутності в країні; єДопомога — програма фінансової допомоги бізнесу; єМалятко — сервіс для батьків новонароджених та низка інших.

На посаду міністра освіти та науки України парламент призначив Оксена Лісового.

Рішення підтримали 313 парламентаріїв.

Оксен Лісовий – кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України. З червня 2010 року керував Національним центром “Мала академія наук України”. У 2012 році став лауреатом Державної премії України в галузі освіти.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року добровольцем пішов на фронт у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Верховна Рада також призначила Олександра Камишіна на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.

Рішення підтримали 312 депутатів.

Камишін був менеджером у Dragon Capital і SCM, засновником компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital.

У 2021 році працював радником міністра інфраструктури України Олександра Кубракова. Упродовж серпня – березня виконував обов’язки голови правління АТ “Укрзалізниця”. З 1 квітня 2022 року призначений постійним головою правління компанії.

27 лютого 2023 року — подав у відставку з посади голови правління “Укрзалізниці” та заявив про плани очолити офіс з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі.

3 березня призначений позаштатним радником Президента України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: