19:06, 09 Червня 2019

Поняття ремонту при продажі-купівлі квартир «вторинного» ринку

«На ринку «вторинної» нерухомості поняття присутності/відсутності ремонту – момент відносний і завжди – доволі суб’єктивний» — вважає менеджер з продажу житлової нерухомості компанії «Атланта нерухомість» Дмитро Хоміч. Давайте спробуємо поставити визначення «ремонту» на рейки допустимої адекватності.

Дизайнерський ремонт

Квартира цілком і повністю виконана в єдиному стилі, із застосуванням якісних/дорогих матеріалів і, як правило, із залученням професійного дизайнера. Часто – виконане  перепланування і обов’язково – повна заміна усіх комунікацій в квартирі (сантехніка, електрика). Такий об’єкт продається з усіма меблями (щоб не порушити концепцію інтер’єру), з продуманими місцями зберігання. Елементи декору (штори, полички, дзеркала) так само залишаються на своїх місцях, як частина єдиного полотна.

Євроремонт/відмінний стан

Якісне виконання внутрішнього облаштування своїми силами («рівними руками») або будівельною бригадою. У поняття євроремонт входить застосування іноземних будівельних матеріалів. Маються на увазі якісні склопакети, рівна підлога без перепадів і скрипу (всюди), сучасна плитка відповідних колекцій. У квартирі має бути розведена  нова  електрика (правильне розташування розеток, їх достатня кількість), встановлена ​​сантехніка без ньюансів (без патьоків, звуків, і видимих ​​слідів експлуатаційного зносу).

Хороший ремонт

Готовий для життя стан із сучасними атрибутами комфорту. Ванна і туалет повинні бути з ремонтом, вікна – металопластикові і безперешкодно відкриваються/закриваються, електрика працює без нарікань. Шпалери, підлога і стеля повинні бути дотримані в рамках зовнішньої охайності.

Житловий стан

Теж саме, що і хороший ремонт, за вирахуванням 1-2 пунктів.

Задовільний стан

Хороший ремонт мінус 3-5 пунктів з передпопереднього опису. Як варіант – без сучасного  ремонту у ванній, із колишньою електромережею і старим паркетом, але з вирівненою  стелею, акуратною кухнею і металопластиковими вікнами.

Передремонтний стан

Типові канонічні параметри: лінолеум на підлозі, дешеві шпалери на стінах, склопакети в стандартних дерев’яних рамах, у ванній і туалеті – радянська плитка на підлозі і пофарбовані стіни. Електрика і каналізаційні труби – без оновлень, але на стандартних місцях і без видимих дефектів.

Без внутрішніх робіт/під чистову обробку

Сірі стіни, бетонна підлога, умивальник на кухні, унітаз в туалеті. Якщо стіни і підлога  вирівнені і можна відразу клеїти шпалери та класти ламінат – варіант «під чистову обробку».

Без ремонту/поганий стан

Квартира в позиції «ну вже як є». «Поганий» стан – через додаткову присутність неприємних запахів, неможливість вивезти до угоди старі меблі і проблеми з комунікаціями (тече батарея, іскрить електрика, не зливає вода).

Аварійний стан

Квартира після пожежі, з тріщиною в несучій стіні та аварійним балконом. У той же час, такі речі як «сусід-алкоголік» або «шумний ліфт» — це не фактори аварійного стану, ріелтор-професіонал знає, як обійти ці неприємності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: