09:12, 23 листопада 2022

Понад 900 шахрайств за десять місяців: поліція Волині застерігає громадян

За 10 місяців цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстрували майже 950 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 КК України – шахрайство.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Щодня на лінію 102 надходить по кілька повідомлень, коли громадяни стають жертвами шахраїв. Спритники діють різними методами: представляються банківськими працівниками, пропонують зареєструватись для отримання соціальної допомоги, надсилають посилання на фішингові сайти, зламують сторінки в соціальних мережах і випрошують гроші, телефонують на стаціонарні номери людям похилого віку під приводом вимагання коштів, бо родич нібито в біді, тощо.

На всі такі повідомлення поліція оперативно реагує. І чим швидше потерпілі звернуться на 102, тим поліцейські швидше відреагують та вийдуть на слід зловмисників. Варто розуміти, що діють шахраї не поодинці, а групами: до прикладу, один може телефонувати і виманювати гроші, а інший вже стоятиме біля дверей в готовності їх забрати у вас.

Станом на початок листопада по таких злочинах вже оголосили підозру 59 особам, семеро затримувались в порядку ст. 208 КПК України, частині обирався запобіжний захід – тримання під вартою. Поліцейські продовжують роботу з виявлення шахраїв і документування вчинених ними злочинів.

Однак громадяни також мають бути більш свідомими і виконувати елементарні правила:

– у жодному разі не повідомляти персональні дані та дані банківських карток і паролі до них,

– не переходити на невідомі сайти, не відкривати незрозумілих посилань, здійснювати операції з купівлі-продажу лише на офіційному сайті,

– не оплачувати наперед за товари і послуги,

– перевіряти стан здоров’я рідних, зателефонувати їм перш, ніж віддавати кошти пройдисвітам на нібито операцію чи «вирішення питань»,

–  негайно звертатися на лінію 102, якщо отримали підозрілий дзвінок чи візит невідомих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: