10:50, 30 Травня 2019

Податок на нерухомість приніс громадам Волині понад п’ять мільйонів гривень

Протягом січня-квітня 2019 року фахівці територіальних органів ДФС в області сформували 25167 податкових повідомлень-рішень про нараховану волинянам суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Їх отримають 19442 волинянина, котрі мають у власності вартісне нерухоме майно, — інформує управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Волинській області.

Власникам нерухомого майна – фізичним особам на Волині нараховано до сплати 24,5 мільйона гривень податку на нерухомість. Понад 5,4 мільйона гривень із цієї суми вже надійшло в розпорядження територіальних громад.

Отримавши таке повідомлення, протягом шістдесяти днів треба перерахувати визначену суму податку на вказані реквізити.

«Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – джерело наповнення місцевих бюджетів. Тож, можна впевнено стверджувати, що кожен, хто має нерухомість, яка оподатковується, фінансово підтримує громаду. Як свідчить практика європейських країн,  саме від оподаткування вартісного майна органи місцевого самоврядування отримують вагомий фінансовий ресурс для власного розвитку», — зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Посадовець підкреслив, що фахівці ДФС уважно аналізують наявні бази даних з тим, щоб забезпечити повну сплату податку на нерухомість.

«Окрім звичного алгоритму роботи з інформаційними ресурсами та взаємодії з органами місцевої влади, цього року ми ретельно проаналізували інформацію про нерухоме майно, що декларується держслужбовцями і посадовцями різних рівнів на сайті НАЗК. Завдяки опрацюванню Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування додатково сформовано податкових повідомлень-рішень про нарахування 162,2 тисячі гривень податку на нерухоме майно», — розповів Віталій Чуй.

Водночас в ГУ ДФС у Волинській області рекомендують: у разі  якщо ви власник нерухомого майна, яке повинно оподатковуватися, але не отримали повідомлення, то відвідайте Центр обслуговування платників при державній податковій інспекції з тим, щоб провести звірку. Завдяки звірці наявних в органах ДФС даних про власників нерухомості громадяни уникнуть зайвих нарахувань та формування податкового боргу.

Нагадаємо, що для внесення  змін до інформаційних ресурсів власники нерухомості при собі обов’язково повинні мати документ, що посвідчує особу та правовстановлюючі документи на майно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: