11:08, 28 Жовтня 2021

Підопічні Венедіктової залишили справу Палиці в ДБР, яке двічі закривало провадження

Офіс генерального прокурора залишив справу Ігоря Палиці в Державному бюро розслідувань, яке двічі закривало провадження. Ми вважаємо, що народний депутат та близький соратник олігарха Ігоря Коломойського відмивав гроші. 

Як повідомили у Центрі протидії корупції, після їхньої скарги розслідування все ж поновили.  

Водночас підопічні Ірини Венедіктової вирішили залишити справу в ДБР, яке уже двічі закривало провадження. ЦПК просив передати провадження Національному антикорупційному бюро, яке за законом і мало б вести розслідування.

“Очевидно, Венедіктова хоче допомогти Палиці, який є близьким соратником Коломойського. Вона захищає його від НАБУ. Їй та Банковій набагато зручніше, щоб слідство здійснювало Державне бюро розслідувань, яке саботує розслідування. Нам залишається стежити, щоб справу не закрили втретє. Якщо так станеться, ми знову добиватимемося відновлення розслідування”, – каже юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Ми надали правоохоронцям інформацію, що колишня дружина Ігоря Палиці Оксана та їхній син Захар мають численні корпоративні права в українських та іноземних компаніях, у тому числі спільно з олігархом Коломойським та іншими пов’язаними з ним особами. Ми припускаємо, що розлучення подружжя Палиць у 2002 році відбулося лише з метою уникнення відображення Ігорем Палицею належного йому майна.

У постанові про закриття провадження слідчий писав, що у 2011 році Ігор Палиця прийняв рішення про оформлення 10 % акцій у всьому нафтовому напрямку групи “Приват” на свою дружину Оксану Палицю, яка спільно із менеджерами нібито займається вказаним бізнесом.

Сама ж Оксана Палиця свідчила, що ні вона, ні її син не займаються підприємницькою діяльністю з Коломойським.

Центр протидії корупції заявляє, що буде дуже уважно стежити за розслідуванням цієї справи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: