22:59, 02 Липня 2022

Переселенцям у Луцьку передали гуманітарну допомогу

У Центрі допомоги вимушеним переселенцям в культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті» проживає близько 200 українців переважно зі східних та південних областей. Багатьом з них вже немає куди повертатися – їхні оселі зруйновані.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

Голова Луцької районної ради Олександр Омельчук та американська волонтерка Харбір Бхатія відвідали переселенців та привезли їм гуманітарну допомогу: продукти харчування, засоби гігієни та дитяче харчування.

Адміністратор Центру допомоги переселенцям Ірина Кочубей розповіла, що із перших днів війни хостел, який розрахований на 120 місць, почав приймати біженців і вже за три дні був повністю заповнений.  Через це довелося шукати ще одну локацію для облаштування ліжкомісць. Вирішили створити необхідні умови для проживання переселенців у приміщенні ресторану.

Зараз в хостелі проживає 82 переселенця, а у ресторані – ще 98 людей, а загалом за увесь період війни Центр прийняв до 5 тисяч українців.

«Перші переселенці зупинялися у нас, а потім виїжджали за кордон, зараз такої тенденції немає. У центрі проживають переважно люди, яким немає куди повертатися, їхнє житло зруйноване… Вони зі Слов’янська, Маріуполя… Час від час у нас зупиняються ті, що повертаються з-за кордону, ночують та їдуть додому, наприклад ті, що з Київщини», – розповіла Ірина Кочубей.

Координаторка волонтерського хабу «VolWest Group» Тетяна Репницька додала, що біженців харчують безкоштовно тричі на день, їжу готують кухарі-волонтери.

«У Музеї сучасного українського мистецтва постійно діють виставки та арт-батальйон, який проводить для переселенців заняття із арт-терапії. Двічі на тиждень для дітей проводяться майстер-класи з ліплення, малювання. Крім того, мешканці центру влаштовують собі дозвілля самі: грають настільні ігри, читають книги… Ми залучаємо їх до виготовлення аптечок для військових, збору сухпайків. До речі днями ми відправили військовим 25-титисячний сухпайок… Виготовляємо також для військових медиків унікальні рюкзаки – міні-госпіталі. Два тижні тому налагодили виробництво турнікетів та сертифікували їх. Шиємо також ноші для евакуації із зони бойових дій», – повідала пані Тетяна.

Крім того, у центрі надають психологічну підтримку і дорослим, і дітям – із цим допомагає кафедра психології та психотерапії Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

З її слів, наразі в хостелі облаштовують додаткові душові, бо наявних не вистачає на усіх мешканців, також потрібна хоча б ще одна пральна машинка. Завжди потрібна їжа, а також літній одяг та взуття, подушки, ковдри, постіль та засоби гігієни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: