10:20, 28 Вересня 2018

Палиця пояснив, чому підприємцям не дають кредити і чому в країні не вистачає грошей

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця розповів, чому критикує керівництво держави, чому не розвивається український бізнес та де українські гроші.

Про це йшлося 26 вересня, під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс», куди були запрошені представники усіх провідних ЗМІ Волині.

«Сьогодні у мене проблема не тільки з Президентом і його курсом. Я критикую не тільки Президента, я критикую все керівництво держави, починаючи від Кабміну, закінчуючи Президентом. Все іде не так. Все, що обіцяно, не зроблено. Все, що робиться, розкрадається, зразу нам кажуть, що це військова таємниця чи якась серйозна таємниця, і про це людям не розповідають. Народ не знає, що відбувається. Народ стає все бідніше і бідніше. Сім’ї змушені розпадатися, тому що, тимчасово, сподіваюсь, хто може, їде на Захід на заробітки. Це що Україна? Сьогодні я читаю, відбулася в Америці якась інвестиційна зустріч Президента з інвесторами, але вкінці написано, одне аграрне підприємство виявило інтерес до України. Хочете мою думку, що сьогодні відбувається в Україні? Відбувається геноцид українського народу. Хочете мою думку, що таке МВФ? МВФ – це організація, завдання якої, щоб в Україні не було самодостатнього національного бізнесу. Я не говорю за олігархів. Я говорю за національний бізнес. Завдання МВФ – вони поклали всю банківську систему. Сьогодні її немає, 70 % банківського сектору – це державні банки. Приватних банків немає. Є російські банки, є пару приватних, які не можуть видавати кредити, тому що настільки зарегульовані законодавством і нормативами національного банку, що вони не можуть видавати кредити ні фізособам, ні комерційним підприємствам.

Державні банки видають кредити під 2 % на довгі роки в гривні, але тільки наближеним підприємствам до Уряду, до Президента, до влади, і простий українець не зможе там нічого взяти. Можете піти попробувати. Тобто сьогодні вся грошова маса України втягнута в банки, Національний банк зробив облікову ставку 18 % річних. Це означає, кожен комерційний банк може свої залишки грошей, якщо люди несуть гроші на депозити, віддати просто Національному банку під 18 % річних і отримувати гроші. І банки не зацікавлені в тому, щоб кредитувати живий сектор економіки. Про що це говорить? Про те, що підприємства не можуть розвиватися, в країні не вистачає грошей. Національний банк розповідає, що таким чином він утримує рівень інфляції, щоб не зростали ціни і, просто, забирає грошову масу і вона лежить на рахунках Національного банку і на рахунках державних банків. Так, немає інфляції, але чомусь в розрахунок інфляції береться морква, хліб, молоко, не береться ціна на газ, коли розраховується інфляція, не береться ціна на електроенергію. Це повна фікція.

Країна висушена грошовою масою, в країні створені умови, коли підприємства не мають можливості розвиватися, конкурувати з західними підприємствами і платити європейські зарплати по 500-700-1000 євро. Люди отримали можливість заробляти закордоном. У нас працьовиті люди, у нас люди все можуть витерпіти. В Європі їх з розпростертими обіймами чекають, люди їдуть. Тут підприємства не розвиваються, тому що податки не зменшені, податки душать, перевіряючи органи душать, грошей на розвиток немає, гроші дуже дорогі. В Європі під 2 % максимум можна взяти кредит, але ці кредити не йдуть до нас, бо у нас немає інвестиційного клімату, а власні гроші по команді МВФ чи, я не знаю, по-якій команді всі лежать на розрахункових рахунках державних і трошечки комерційних банків. У нас  «Приватбанк» перекредитував на суму більше мільярда гривень компанію, яка мала кредит в російському «Сбєрбанку» для того, щоб цими грошима вона погасила кредит російському «Сбєрбанку». Кредит був в три рази більший, ніж заставне майно цієї компанії. І «Сбєрбанк» зміг повернути гроші свої в Росію. Що робиться? Тому Палиця сьогодні не воює з Президентом, чи Прем’єр-міністром. Я воюю з принципами тих людей, які сьогодні себе називають керівництвом цієї країни», – прокоментував Ігор Палиця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: