20:04, 27 Червня 2021

Оптимісти, скептики та свято інтелекту попри пандемію: X «Книжковий Арсенал» у фото

Понад дві сотні видавців та ілюстраторів, понад три сотні дискусій, презентацій, концертів, перформансів, лекцій та виставок: через два роки вимушеної перерви, попри карантинні обмеження відбувся X міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

Фестиваль тривав з 23 по 27 червня на території Мистецького арсеналу у Києві.

У зв’язку з карантином, цьогоріч фестиваль зазнав певних змін. До прикладу, квитки продавали лише онлайн та послотово на певний часовий проміжок, частину подій у межах фестивалю транслювали онлайн, а задля безпеки і свободи дітей та їхніх батьків дитячу частину Книжкового Арсеналу облаштували у дворі комплексу. Через пекельну спеку таке розташування створювало певний дискомфорт для відвідувачів, однак незважаючи на палюче сонце фестиваль зібрав чимало відвідувачів.

Фокус-тема цьогорічного фестивалю – «Оптимісти скептики».

«Скептичність – ознака розвинутого розуму. Здорового глузду, який застерігає від поспішних висновків і невиправданих кроків. Хто досвідчений, той зважує ризики та прораховує наслідки й не починає справи, як не почуває тривкості. Може, тому більшість справ залишаються нерозпочатими?

Оптиміст вірить у неймовірне. Каже «ми ще побачимо, хто кого», проте має на увазі, що таки ми — їх. Агресорів, пандемію, економічну кризу та всі інші прикрі обставини. Каже «якось буде» й чекає, що все владнається само собою. Жахливі речі можуть трапитися, коли оптимізм засліплює.

Минулого року, формулюючи фокус-тему, ми хотіли підштовхнути до вибору. Писали «оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики» й вагалися, який сполучник обрати. Тепер, перейшовши карантин, ізоляцію, непевність і страх, ми розуміємо, що без жодного з цих полюсів не можна.

Ми — о п т и м і с т и с к е п т и к и. Це потрібно, щоб вижити і жити», – пояснювали організатори.

Серед яскравих подій фестивалю – розмова за мотивами книжки Миколи Рябчука «Лексикон націоналіста та інші есеї» «Ліберальний націоналізм: поєднання непоєднуваного», презентація «Чулис-ти про «Діда Иванчіка» Петра Шекерика-Доникового?», дискусія «Формати прочитання класики: Леся Українка», події за участю поетів з Білорусі тощо.

Яким був X «Книжковий Арсенал»  – у фоторепортажі інтернет-видання «Волинь Online».

Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: