13:05, 16 Серпня 2022

Обмеження виїзду чоловіків за кордон: Зеленський відповів на петицію

Обмеження виїзду за кордон для чоловіків призовного віку (18-60 років) без військового досвіду знімуть після завершення строку дії воєнного стану на території України.

Про це йдеться у відповіді Президента України Володимира Зеленського на відповідну петицію № 22/140908-еп.

Так, зазначається, що у зв’язку зі збройною агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави указом Президента Володимира Зеленського вiд 24 лютого в Україні ввели воєнний стан. Цим указом визначили, що на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, у тому числі статтею 33 Конституції України, яка передбачає, зокрема, право вільно залишати країну, можуть обмежуватися.

«Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану», – наголошують у відповіді.

Окрім того, зауважують, що в Україні оголошена та проводиться загальна мобілізація. При цьому підкреслюється, що комплектування Збройних сил України та інших військових формувань здійснюється також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду та раніше не проходили військову службу, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах (навчальних центрах, полігонах, кафедрах підготовки та підвищення кваліфікації тощо).

Водночас констатують, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу.

Петиція № 22/140908-еп “Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду” зареєстрована 19 травня 2022 року. Автор: Юлія Булавіна. Петиція набрала 27 260 голосів із 25 000 необхідних.

Від дня запровадження воєнного стану за спробу незаконного перетину кордону працівники Держприкордонслужби затримали близько 6,4 тисячі військовозобов’язаних чоловіків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: