23:13, 20 Серпня 2021

Носії історії: у Ківерцях організували зустріч із ветеранами осередку Руху

Найцікавіші зустрічі – це зустрічі з носіями історії. Сама така зустріч з ветеранами, учасниками та активістами ківерцівського осередку Народного руху України відбулася у краєзнавчому музеї 19 серпня.

Про це повідомляють на веб-сайті Ківерцівської міськради.

Спокійна  атмосфера музею,  зала з виставкою «історичних» прапорів громади спонукали відвідувачів до невимушеної розмови та спогадів  про зародження рухівського осередку на механічному заводі у Ківерцях наприкінці 80-х років, про перепони і неприємності, які вчиняла тогочасна комуністична влада, про ризики та небезпеку проявів рухівцями національної свідомості та прагненні виголошення  українських самостійницьких ідей. Розповіді були пересипані численними особистими історіями, переживаннями та емоційними відступами, проте цінність та унікальність їх не обговорюється.  Адже серед виступаючих – Микола Косинський, Ігор Космина, Григорій ПавленкоОлеся Ковальчук, Віра Старчук, Ніна Гуцуляк, Надія Васильєва, Іван Стецькович, Андрій Балаєскул, Ігор Бондарук, Богдан Семенович, Олександр Юнчик, Микола Марценюк, Ігор Мисковець.

Саме ці люди є обличчям нашої новітньої історії, історії творення нашої держави та історії розвитку нашої громади. Адже завдяки ветерану Руху Петру Вілінцю та голові ківерцівського осередку Ігорю Мисковцю  та подарованому ними музею «першого» державного прапора, виготовленого таємно рухівцями механічного заводу у радянський час, була започаткована музейна колекція стягів Ківерцівщини.  Вона стала основою виставки «Прапор України – честь, воля єдність», яка отримала відзнаку на Дванадцятій обласній рейтинговій акції «Музейна подія року  на Волині – 2020».

На завершення зустрічі учасники пообіцяли і надалі поповнити фонди Ківерцівського музею новими експонатами, які неодмінно будуть використані у експозиціях і сприятимуть поширенню інформації про Народний Рух України та громадську активність ківерчан у здобутті незалежності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: