10:11, 20 Лютого 2023

На Волині в січні сплатили 21 мільйон гривень податку на нерухомість

Власники нерухомості на Волині у січні 2023 року сплатили до бюджетів громад 21 мільйон гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 17,3 % більше проти січня торік.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Із загальної суми сплатили податку на нерухомість 18,9 мільйона гривень до місцевих бюджетів спрямували юридичні особи. Внесок фізичних осіб — 2,2 мільйона гривень податку на нерухомість.

«На Волині початок нового фінансового року можна вважати досить сприятливим із точки зору залучення платежів до бюджету. Завдяки сумлінню волинських платників податків  фіксуємо ріст податкових надходжень, зокрема і до місцевих бюджетів. Приємно відзначити, що чимало власників нерухомості — фізичних осіб вже розрахувалися з бюджетом, не чекаючи податкового повідомлення від ДПС. Саме такі відповідальні платники податків формують фінансову спроможність громад», — наголошує в. о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Посадовець підкреслив, що  органи місцевої влади повинні своєчасно реагувати на виклики воєнного часу, насамперед в частині підтримки у належному стані об’єктів критичної інфраструктури. Тому податкова служба  просить громадян та представників бізнесу виконувати свої податкові зобов’язання своєчасно.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Якщо ж нерухоме майно придбане у минулі податкові періоди за доходи, з яких не сплачені податки, то у цьому випадку громадяни можуть скористатися правом на одноразове добровільне декларування.

Особи, які задекларують такі активи до 1 березня 2023 року , за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно — детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: