09:11, 15 листопада 2019

На Волині шість закладів освіти пройдуть інституційний аудит

Наступного року в області хочуть обрати 6 закладів освіти, які першими пройдуть новий механізм перевірки шкіл – інституційний аудит. 

Про повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Так, напрямки роботи в контексті реформування системі освіти обговорювали т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук із головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком під час робочої зустрічі.

Державна служба якості освіти України утворена шляхом реорганізації рішенням Державної інспекції навчальних закладів. Таке реформування відбулося згідно з новим Законом «Про освіту» (прийнятий Верховною Радою 5 вересня 2017 року), який передбачає впровадження нових підходів до реалізації та контролю за якістю освіти в Україні. Зокрема, служба призначена допомагати закладам освіти підвищити її якість, сформувати довіру суспільства, гарантувати якість освіти.

Відповідно, в областях сформовані управління служби якості. Так, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак відзначив, що Волинь – один з найпрогресуючих територіальних підрозділів та налічує найбільшу кількість працівників, зокрема за штатним розписом – 25 чоловік. Чиновник додав, що додаткових фахівців не вводили, усе сформували шляхом реорганізації.

Опісля ж окреслив бачення роботи регіональних служб на місцях, особливо у процесі змін, які впроваджують в рамках реформи системи освіти.

“Служби своєю чергою аналізуватимуть, що відбувається насправді: як змінюється процес, які тенденції у сфері освіти. А також інформуватиме не лише нас, а й безпосередньо обласну адміністрацію та раду. І тут, власне, нам і потрібна синергія між обласною радою, місцевими адміністраціями, ОТГ, селищними радами. Бо без них не зможемо ефективно працювати та реагувати на ті чи інші виклики. Тому й вирішили організувати такі зустрічі, аби знайти точки дотику і взаєморозуміння”, – сказав  Руслан Гурак.

Також осадовець поділився і планами, які хочуть реалізувати вже найближчим часом. Зокрема, повідомив, що з наступного року починається інституційний аудит. Так, в наступному році в області хочуть обрати 6 закладів освіти, які першими пройдуть інституційний аудит. Також розпочнуть навчати керівників відділів освіти з ОТГ, щоби вони теж розуміли усі процеси та використовували усі мехіназми покращення якості освіти.

Звичайно, користуючить нагодою, учасники наради цікавилися змінами, які впровадять у профільній школі (ІІІ ст.), зокрема оптимізація мережі. Однак, як відзначив Руслан Васильович, остаточного бачення ще немає, але однозначно навчальні заклади третього ступеню в рамках реформування окрупнюватимуть.

Присутні акцентували увагу і на проблемах реформування. Зокрема, у процесі децентралізації позашкілля часто-густо зникає через брак фінансування в ОТГ чи відсутність бажання місцевих керівників проводити цю роботу.

На думку голови Державної служби якості освіти України, така проблема постала через відсутність нормативів та показників, якими повинні керуватися установи освіти на місцях щодо забезпечення освітнього процесу, в тому числі і позашкільного. Тож, відомство хоче почати активно напрацьовувати пропозиції, які враховуватимуть в прийнятті подальших змін.

Нині ж першочерговим завданням є навчання керівників навчальних закладів, територіальних громад, для відділів освіти для підвищення якості освіти та професійність фахівців. У цьому питанні сподіваються на підтримку місцевої влади. У відповідь Олександр Киричук запевнив у співпраці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: