10:20, 15 Липня 2018

На Волині лісівники створили самшитовий тризуб. ФОТО

Минулого року на території, що довкола адмінбудівлі ДП «Камінь-Каширське ЛГ», провели озеленення. Лісівникам вдалося втілити у життя досить цікавий ландшафтний проект – територія стала улюбленою фотозоною всього району. Тепер тут проводять фотосесії не лише туристи та молоді пари у день весілля ­– зелений проект лісівників демонструють як приклад усім приїжджим делегаціям.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Ініціативу провести озеленення висловив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. Зазначивши, що лісівники мають показати у районах приклад, як створити природну красу своїми силами. Тим більше, що для цього є всі можливості на місцях, адже нині практично кожне підприємство займається вирощуванням саджанців не лише основних лісоутворюючих, а й декоративних порід. Місцеві лісівники ініціативу підтримали і підійшли до справи відповідально.

На території у 0,6 га спочатку розрівняли грунт, зробили газон, створили проект посадки насаджень. В основному тут тепер ростуть самшит, туя, козацький ялівець, клен гостролистий кулястої форми, голуба ялинка.

Родзинкою ландшафтного проекту став самшит, висаджений у формі Тризуба, вільні зони якого засипані дрібною галькою у патріотичних тонах.

Щоб усе це утримувати в належному стані, було запроектовано і зроблено крапельний полив. Цікаво, що крім крапельного, тут створено також регульований дощовий полив. Завдяки датчику дощу через комп’ютерну систему регулюється подача води – двічі на день полив вмикається автоматично. Зпрограмовано так, що коли йде дощ, полив не відбувається, щоб не було перенасичення вологою.

Звісно, все це у доглянутому стані утримують самі лісівники. І це також вимагає часу та затрат сил. Проте, каже директор підприємства В’ячеслав Кузьмич, воно того вартує.

Саджанці в основному лісівники купували у державному підприємстві «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр», що в Гаразджі Луцького р-ну. А самшит привезли із базисного розсадника, що діє при ДП «Ратнівське ЛМГ».

Щоб усю цю зелену красу наситити інформаційно, лісівники зробили і встановили стенди. Зокрема тепер кожен, хто відвідає лісгосп, може ознайомитися з паспортом підприємства, побачити, якими працівниками тут найбільше пишаються та хто свого часу очолював підприємство. Також на стендах є інформація про форменні знаки відмонності й одяг державної лісової охорони.

У планах лісівників – провести озеленення прилеглих територій усіх лісництв. Тож найближчим часом лісівники планують здивувати камінь-каширців ландшафтними проектами біля адмінбудівель Пнівненського та Карпилівського лісництв, де нині триває ремонт контори та проводиться благоустрій територій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: