09:13, 09 Березня 2019

На Волині гімназисти підготували літературно-мистецьке свято, присвячене життю Кобзаря. ФОТО

На Волині відбулося літературно-мистецьке свято «Листи його, неначе сплески світла…», приурочене до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Про це йдеться на сайті Ковельської міськради.

У Палаці учнівської молоді вчителі-словесники комунального закладу «Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки» Л.Л.Барановська, Л.М. Комашко, Н.А. Купрійчук, З.В. Приступчук, О.П.Чак, О.С. Комашко, учитель музичного мистецтва О. С. Сметюх, музичний акомпаніатор В.І. Михалевич підготували літературно-мистецьке свято.

До сприйняття заходу налаштувала майстерна гра на скрипці «Думи мої…» у виконанні учениці 10 А класу К. Сиротюк та слова Великого Українця: «Получив свободу от поміщика свого… Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь, окроме Бога, – велике щастя буть вольним чоловіком: робиш, що хочеш, ніхто тебе не спинить».  Саме вони є особливими для кожного українця, адже  немає нічого ціннішого за свободу. Немає нічого кращого, ніж жити у вільній, незалежній, соборній державі, яку Шевченко вимріяв, заради якої «карався, мучився» й трудився.

Учасникам свята вдалося вміло поєднати уривки з листування Тараса Шевченка відповідно до тематичних блоків з елементами театралізованого дійства: листи до брата Микити та сестри (виконавці К. Бондар, О.Гоцик); створення образу Т. Шевченка-художника (Д.Поліщук),  триєдиного образу Т.Шевченка на засланні (І.Зінчук, І.Сендзюк, А.Шумик, жовнір А.Зінчук), звернення Великого Кобзаря (Д.Поліщук) до сучасників та  вручення його послань.

Не залишили байдужими пісні «Якби мені черевики»,  «Земля Кобзаря» (ансамбль «Глорія»), «Благослови» (виконавець С.Купрійчук),  гра на бандурі «Гей, по конях» (Д.Томчук). Образ України майстерно представили дівчата-українки (В.Шкаран, М. Стрельчук, О.Саюк).

Глядачі отримали задоволення від продекламованих віршів «Чернець», «Сон», «Сестрі» у виконанні Д.Косенкова, О.Сметюха, К.Пасаман.

Своєрідне налаштування на сприйняття листів Т.Шевченка забезпечили ведучі С.Купрійчук, Д.Косенков, К.Бондар та В. Чак, які зворушили душу кожного.

Глядачі, представники від колективів закладів освіти отримали своєрідне листування Т.Шевченка у вигляді брошури як символ зв’язку поколінь, незнищенної пам’яті.

Взяла участь у заході секретар міської ради В.І. Федосюк. Слова вдячності колективу гімназії висловив начальник управління освіти В.В.Бичковський.

Відмітили оригінальність самого задуму (коментар до епістолярію Т.Шевченка)  та його реалізацію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: