22:15, 28 листопада 2019

«Ми переходимо в найстрашнішу стагнацію»: Палиця вважає падіння курсу долара пограбуванням України

Пограбуванням України та українців і спрямованим доведенням до зубожіння називає падіння курсу долара нардеп, обраний у Луцьку, екс-голова Волиньради Ігор Палиця.

Як може вплинути на економіку України стрімке падіння курсу долара, прокоментував Ігор Палиця під час прямого ефіру на ТРК «Аверс» 28 листопада.

На його думку, відбувається пограбування України та українців, тому що Уряд, Мінфін почали півроку тому масово розміщувати облігації внутрішнього займу в гривні під 16 % річних, короткотермінових, на півроку, дев’ять місяців, рік. Іноземні фінансові установи зайшли в Україну, продали валюту тоді за курсом 27-28 гривень, та купили облігації внутрішнього займу в гривні.

«Сьогодні вони отримають за півроку 8 % на свої цінні папери, сьогодні Нацбанк, який спокійно може регулювати, або викуповувати або не викуповувати валюту, не викуповує її. Долар впав до 23 і якраз закінчується термін виходу з облігацій. Тобто, іноземні капітали продали нам долар в Україні по 27, купили облігації, отримали на них 8 % за півроку, зараз ціна на валюту впала на 20 %, вони виходять з цінних паперів, купують валюту по 23-24 гривні, заробляють 20% на купівлі валюти і за півроку збагатилися на 28 % за допомогою нашого Національного банку», – прокоментував нардеп.

Зі слів депутата, відбувається розкрадання українського бюджету: «Ми валютнозалежна країна, дефіцит валютного балансу за дев’ять місяців – 10,8 мільярда доларів. Це означає, що з України виходить більше валюти, ніж заходить. Як заходить в Україну валюта – це або наші заробітчани, або послуги, або експортери. Експортери – це в основному металургія та аграрії. Вони платять податки в гривнях, за електроенергію платять в гривнях, податки на землю і зарплати в гривнях, за сировину в гривнях. Попередні півтора року вони за це платили по 28-29, сьогодні можуть продати свою продукцію за кордон і крім того, що впала її валютна вартість за кордоном, вони отримують по 23-24 гривні за долар. Вони втратили 20 % собівартості. Сьогодні закриваються металургійні заводи, трубні заводи, закривається виробництво, тому що вони працюють в збиток за рахунок вартості долара. Сьогодні аграрії кричать про те, що в них був поганий рік, поганий врожай, вони недоотримали сировини і впали світові ціни. Окрім того, коли вони продають її зараз на зовнішні ринки, за рахунок курсу долара отримують на 20 % менше, ніж могли б отримати і йдуть в збитки. Їх заганяють в збитки спеціально, для того, щоб вони не змогли стати учасниками ринку землі, коли він відкриється, і купити землю, на якій працюють».

Також, з його слів, збитки несе будівельна сфера, де вартість метра квадратного в доларах за контрактами лишилася тією ж самою, але в гривнях забудовники отримують менше. Окрім цього, мовляв,Нацбанк дає можливість іншим банкам брати гроші по 16 % річних, банки беруть ці кошти, віддають їм 16 % і не кредитують внутрішній ринок, тому ринок не розвивається.

«Сьогодні ми переходимо в найстрашнішу стагнацію, яку я пам’ятаю, відколи почав займатися бізнесом у 1993 році. Я ще не бачив, щоб так цілеспрямовано і таким турборежимом країну доводили до стагнації і до зубожіння. Це все робиться не випадково, а спеціально», – підсумував Ігор Палиця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: