19:05, 08 Травня 2018

Луцькрада – третя у в Україні за індексом публічності

За підсумками масштабного дослідження, проведеного у 2017 році, Луцька міська рада зайняла третє місце за індексом публічності у загальноукраїнському рейтингу.

Про це повідомили сьогодні, 8 травня, під час презентації індексу публічності за участі депутатів міської ради, керівників структурних підрозділів міської ради та представників ЗМІ. Захід організували з ініціативи громадянської мережі ОПОРА і Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

Під час проведення кампанії зібрали дані, що дозволили оцінити, як місцева влада за власною ініціативою інформує громадськість про свою діяльність, яким чином задовольняє потреби громадян в інформації, якою володіє, та як звітує про результати виконання своїх повноважень та задекларованих цілей.

Координатор громадянської мережі ОПОРА у місті Дмитро Безвербний розповів, що індекс публічності – це дослідження рівня відкритості та підзвітності органу місцевої влади перед громадянами. Вже протягом п’яти років його досліджують на всеукраїнському рівні. За результатами цьогорічного дослідження Луцька міська рада посіла третє місце у загальноціональному рейтингу з індексом публічності 72 %. Це узагальнений показник, який визначали та такими критеріями: публічність міського голови (59 %), публічність виконавчих органів міської ради (74 %) та депутатського корпусу (80 %).

Дмитро Безвербний окреслив основні позитивні моменти роботи керівництва міста, виконавчих органів міської ради та депутатів, а також основні недоліки у роботі.

Начальник загального відділу міської ради Надія Бортнік подякувала усім, хто працював над визначенням індексу публічності. За її словами, такі рейтинги стимулюють досягати кращих результатів.

“Коли запрацював новий офіційний сайт Луцької міської ради, мешканцям міста стало набагато зручніше знаходити необхідну інформацію, ознайомлюватися із актуальними документами. Міська рада продовжує працювати над вдосконаленням публічності”, – зазначила вона.

Опісля учасники презентації перейшли до обговорень результатів дослідження та показників індексу публічності, озвучили свої зауваження та рекомендації щодо подальшої роботи у сфері публічності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: