21:33, 13 Травня 2021

Лілейні, піоновидні та бахромчасті – у «Волинській Голландії» розцвіли мільйони тюльпанів. ФОТО

Із кожним роком «Волинська Голландія» дивує все більшою кількістю та різноманіттям тюльпанів – на полі площею 3,5 га цьогоріч вже не порахувати всіх сортів, адже щороку у свою колекцію фермерське господарство «Лілі-Лайн» додає до 50 нових сортів із Нідерландів – країни тюльпанів.

Поле фермерського господарства на території Голобської громади швидко стало знаною туристичною місциною і щовесни сюди їдуть з усієї України. Отож, аби всі встигли насолодитися тюльпанами, організатори цього року вирішили, що фестиваль триватиме з 12 до 23 травня.

Щоб доїхати до фестивалю, можна скористатися картою.

У 2021 році господарство вирішило збільшити площу тюльпанового поля – тепер тюльпани займають 3,5 га.

Директор з виробництва фермерського господарства «Ліллі-Лайн» Тетяна Пашковська розповідає, що сортів на полі уже стільки, що їх і не порахувати:

«Ми вже більше десяти років вирощуємо тюльпани і щороку додаємо в колекцію від 30 до 50 сортів. Цьогоріч знову додали. Якщо взяти одну тільки суміш тюльпанів, то ми думаємо, що за десять років там вже більше 500 сортів назбиралося. То ми вже їх не рахуємо. Кількість цибулин, які тут висаджені, вже теж не порахувати, бо щороку вони ще розмножуються, окрім того ми їх додаємо 200-300 тисяч нових цибулинок, то ми думаємо тут вже близько трьох мільйонів цибулин, можливо, навіть більше».

Є цього року також ексклюзивні новинки – це лілейний тюльпан Whispering Dream, жовті піоновидні тюльпани, бахромчаті, наприклад, Secret Perfume, які мають чудовий аромат – якщо пройтися по полі, то можна відчути його, бахромчастий жовтий Mon Amour, а ще з’явився тут модний в Європі колір – ніжний персиковий тюльпан Mango Charm.

Справжньою оригінальною фотозоною, до якою люди аж черги утворюють, аби сфотографуватися, вийшов струмочок із мускарі – це рід цибулинних багаторічних рослин родини Спаржевих (Asparagaceae), який раніше зараховували до родини Гіацинтові або Лілійні).

«Вийшла така синенька оригінальна фотозона. Дуже там багато бджіл літає і теж такий аромат приємний», – каже Тетяна Пашковська.

Сорти тюльпанів всі тут із Нідерландів, адже це країна тюльпанів. Після фестивалю квіти зріжуть, і будуть нарощувати цибулини, а на осінньому фестивалі ці цибулини можна буде придбати на полі для себе, аби мати і вдома куточок Голландії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ВОЛИНСЬКА ГОЛЛАНДІЯ» – ПОБЛИЗУ ЛУЦЬКА КВІТУЄ МІЛЬЙОН ТЮЛЬПАНІВ. ФОТО

Подбали організатори про те, аби на полі були і розваги для дітей – запросили київські атракціони. Чудові фотозони допомогла організувати Луцька майстерня кованих виробів. На полі також організували фудкорт. Для автомобілів є парковка, а працівники пояснюють схему доїзду, аби відвідувачам було зручно.

Вартість квитків: 50 гривень — для дорослих, 30 гривень — для дітей віком від 6 до 16 років, а для учасників бойових дій, людей з інвалідністю I-II групи та дітей сиріт — безплатно). На території можна придбати тюльпани — 10 гривень за одну штуку. Фестиваль працює з 10 до 19 години.

Варто зауважити, що фермерське господарство «Лілі-Лайн» не обмежується тюльпанам, а вирощує лілії, гладіолуси, крокуси, нарциси, гіацинти, калли, канни, жоржини, амариліси та навіть хвойні рослини. Фермерське господарство є дистриб’ютором посадкового матеріалу з Нідерландів.

Цибулини тюльпанів продають із вересня по листопад, а уже самі зрізані квіти на День Закоханих, 8 березня тощо. Крім квіткового поля, господарство має ще теплиці у Луцьку, де і вирощує квіткову красу. Садять квіти у теплицях у листопаді-жовтні, період охолодження їх у великому холодильнику становить приблизно до 15 тижнів залежно від сорту. Процес охолодження тюльпанів дуже важливий, адже квіти повинні перебувати в природних умовах – взимку тюльпани загартовуються. Цибулина проростає, а температуру поступово – знижують. Потім, коли тюльпани уже проросли, ще роблять декілька маніпуляцій із температурним режимом, і квіти готові до зрізування на продаж до відповідної дати.

Фото – Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: