16:07, 02 Травня 2021

Киргизстан і Таджикистан підписали протокол про демаркацію спільного кордону

Делегати Киргизької Республіки та Республіки Таджикистан підписали спільний протокол про делімітацію та демаркацію киргизько-таджицького кордону.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє прес-служба уряду Киргизстану.

Делегацію Киргизстану очолив голова Державного комітету національної безпеки Камчибек Ташієв, делегацію Таджикистану – голова Державного комітету національної безпеки Саймумін Ятімов.

Делегати обмінялися думками щодо подальших дій, спрямованих на врегулювання ситуації на киргизько-таджицькому державному кордоні.

Зазначається, що обидві сторони висловили повне взаєморозуміння про необхідність мирного врегулювання конфлікту. В результаті досягли домовленості про «активізацію подальшого опису проходження проектної лінії киргизько-таджицького державного кордону на ділянках державного кордону, що залишилися».

Як повідомлялося, конфлікт на кордоні Киргизстану та Таджикистану виник 28 квітня через ділянку водорозподільного пункту “Головний”. Спроба однієї зі сторін встановити там відеоспостереження призвела до зростання напруженості: присутні закидали один одного камінням. Пізніше ситуація переросла в конфлікт за участю військових із застосуванням вогнепальної зброї.

Увечері 29 квітня сторони домовилися про припинення вогню та відведення сил від кордону, але наступного дня перестрілка на кордоні з Таджикистаном відновилася. За останніми даними, з обох сторін постраждали понад 250 громадян й понад 40 загинули. Киргизька влада оголосила 1 та 2 травня днями національної жалоби.

Напередодні, 1 травня, президенти Киргизстану та Таджикистану Садир Жапаров і Емомалі Рахмон провели телефонні переговори й домовилися про відведення військових засобів від прикордонних районів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: