12:33, 27 листопада 2018

Країни ЄС закликали Росію поновити мореплавство Керченською протокою

Постійні представники в ООН Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції, Великої Британії, Німеччини, Бельгії та Італії закликали Росію поновити свободу мореплавства у Керченській протоці.

Про це йдеться у спільній заяві постійних представників цих країн, – повідомляє “Укрінформ”.

“Ми закликаємо РФ поновити свободу проходження у Керченській протоці й гарантувати безперешкодний доступ до українських портів на Азовському морі”, – йдеться в заяві.

Дипломати також запевнили, що докладуть усіх зусиль до “пошуку мирного та тривалого врегулювання конфлікту на сході України, у тому числі в Криму” та підтримати роботу у рамках “нормандського формату”. “Ми закликаємо до стримування й деескалації”, – зазначили постійні представники держав ЄС.

На їх переконання, “застосування Росією сили не виправдовує ніщо”.

“Ситуація, що склалася, є прямим наслідком незаконної анексії Криму Росією у березні 2014 та подальшої побудови Керченського мосту”, – наголошують у заяві.

Як відомо, 26 листопада Рада Безпеки ООН провела термінове засідання щодо ситуації  Україні, пов’язане з останнім розвитком подій у Чорному та Азовському морях.

З ініціативою скликати таке засідання українська сторона звернулася до Китаю як до країни, що головує в Раді Безпеки ООН, після нового акту збройної агресії РФ у Чорному морі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: