15:27, 17 Січня 2020

Колишній настоятель храму поблизу Луцька незаконно проник у будівлю пам’ятки та зламав ногу, стрибнувши з дзвіниці

Храмова служба внутрішньої безпеки села Жидичин зафіксувала 17 січня о 00:20 незаконне проникнення невідомої особи на територію храмового комплексу Свято-Миколаївської церкви, яка є пам’яткою архітектури національного значення і перебуває у постійному користуванні релігійної громади Святителя Миколая Чудотворця Православної Церкви України села Жидичин.

Офіційну заяву з приводу незаконного проникнення в пам’ятку архітектури національного значення села Жидичин оприлюднили на сторінці «Чернецтво Волині» у «Фейсбук».

Невідомий проник в приміщення дзвіниці (Охоронний договір №119/3) з тильної сторони і намагався винести з неї металеві предмети.

Особою, яка вчинила протиправні дії, виявився колишній настоятель Свято-Миколаївського храму села Жидичин Володимир Гелета. Для уникнення будь-яких провокацій на місце події викликали поліцію. Зловмисника заблокували у приміщенні дзвіниці до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.

Протягом 15 хвилин до моменту прибуття екіпажу Патрульної поліції зловмисник намагався вибити двері, погрожував, вживав нецензурну лексику.

Побачивши працівників поліції, які прибули за викликом, екс-настоятель пішов на безпрецедентний ризикований для його життя та здоров’я крок і здійснив стрибок з другого поверху дзвіниці. Всі ці дії відбувалися безпосередньо на очах поліції. В такий спосіб, очевидно, зловмисник хотів уникнути факту фіксації незаконного проникнення у будівлю.

У результаті невдалого стрибка чоловік отримав травму ноги у вигляді відкритого перелому. До моменту прибуття карети швидкої допомоги, правоохоронці невідкладно і фахово надавали першу допомогу потерпілому.

За результатами надзвичайної ситуації працівники поліції склали відповідні протоколи, взяли свідчення очевидців.

«Варто зазначити, що у приймальному відділенні лікарні Володимир Гелета з дружиною надали неправдиві свідчення, повідомивши медиків, що травму потерпілий отримав у власній оселі.

Чекаємо об’єктивного розслідування згаданого вище інциденту», – пишуть в офіційній заяві.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: