12:30, 05 Серпня 2020

Громадська радa при Луцькому міському голові звернулася до центральної влади щодо скасування карантинних обмежень

Громадські активісти закликають центральну владу скасувати рішення про віднесення Луцька до «червоної зони» карантинних обмежень, а також вирішити питання про не притягнення до відповідальності суб’єктів підприємництва, які продовжують надавати лучанам життєво необхідні послуги.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Президенту України Володимиру Зеленському,

Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову,

Прем’єр-міністру України Дмитру Шмигалю,

Народним депутатам України Ігорю Палиці, Ірині Констанкевич, Ігорю Гузю, Степану Івахіву, В’ячеславу Рубльову, Валерію Стернійчуку, Андрію Герусу, Федору Веніславському

31 липня 2020 року Державною комісією з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було ухвалене рішення щодо запровадження з 3 серпня 2020 року нових карантинних обмежень на території Луцької громади. Це вже другий за недавній проміжок часу резонансний випадок загальноукраїнського значення після антитерористичної операції щодо звільнення заручників та арешту підозрюваного у вчиненні злочину Максима Кривоша, який відбувається на території обласного центру Волині і перетворює м. Луцьк на територію, де відбуваються події, абсолютно незалежні від місцевих органів влади та громадян.

Але якщо «терористичний акт» Максима Кривоша негативно впливав на життя луцької громади тривалістю події менше доби і не стосувався переважної частини населення майже 200-тисячного міста, то запровадження з 3 серпня 2020 року Державною комісією з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рішення щодо встановлення жорстких карантинних обмежень у м. Луцьку напряму стосується фактично всіх категорій населення.

На території Волині загалом і в м. Луцьку зокрема з середини березня 2020 р., коли розпочалася боротьба з поширенням коронавірусної пандемії та лікування хворих на Covid-19, органами місцевого самоврядування, громадськими благодійними організаціями та соціально відповідальним бізнесом профінансовано та реалізовано чимало заходів, спрямованих на подолання «чуми ХХІ століття». У м. Луцьку діяли відповідально, професійно і дуже часто навіть на випередження, що допомогло мінімізувати негативні наслідки поширення коронавірусу.

У той же час дії центральних органів влади щодо забезпечення медзакладів апаратурою і розхідними матеріалами для проведення аналізів, лікування хворих, мінімізації економічних збитків суб’єктам підприємництва через вимушене безробіття назвати вичерпними не доводиться.

Натомість м. Луцьк вимушений із 3 серпня 2020 р. існувати в умовах нових обмежень, заборон і покарань, які не покращують ситуацію по суті, а загрожують вибухом соціального невдоволення невмотивованими діями центральних органів влади.

Виходячи з вище наведеного, Громадська рада при Луцькому міському голові закликає всі уповноважені на це посадові особи та органи центральної державної влади вжити оперативних та вичерпних заходів щодо скасування ухваленого 31 липня 2020 року Державною комісією з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рішення про віднесення м. Луцька до «червоної зони» карантинних обмежень, а також вирішити питання про не притягнення до відповідальності суб’єктів підприємництва, котрі продовжують надавати лучанам життєво необхідні послуги», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: