10:47, 26 Травня 2019

Експерт розповів волинянам про допомогу знайомих при продажі нерухомості

За словами менеджера з продажу компанії «Атланта Нерухомість» Дмитра Хоміча, у більшості  власників об’єктів нерухомості, як правило, є три типи знайомих — “покупці”, “продавани” і “слідчі”.

Розкажемо про кожного із них – по порядку

«Покупці» — найцінніша категорія знайомих. Завжди раджу клієнтам-продавцям, перш ніж підписати договір з агентством – розповісти всім друзям і знайомим про продаж своєї квартири/будинку/землі. Цілком можливо, що Ваше питання вирішиться максимально швидко, за вигідною ціною і без залучення ріелтора.

«Продавани» — волею випадку вдало продали свою нерухомість самостійно і тепер проповідують це як нову світову релігію. Одного разу я сам собі вирвав зуб, але і досі не вважаю себе стоматологом. І вже тим більше – не беруся радити іншим, як лікувати зуби. Остерігайтеся «продаванів», особливо – якщо їх допомога безкоштовна.

«Слідчі» — напевне, у кожного власника нерухомості є знайомі, які «тільки сьогодні і тільки для Вас» пропонують допомогти з юридичною перевіркою об’єкта.  Направду, сьогодні не складно перевірити певні дані по квартирі (дієздатність власника, обмеження щодо продажу, кількість  зареєстрованих в квартирі мешканців). Різниця у роботі з  ріелтором-професіоналом лише в тому, що Ваш «кумбратсват» абсолютно не гарантуватиме юридичну чистоту квартири «своїми» грошима, в разі виникнення несподіваних документальних форс-мажорів.

Окрема категорія – «ріелтори-приватники». Друг – цінний ресурс у будь-якій сфері. В ідеалі – це довіра, вигода і пріоритет вирішення Ваших питань. Це – в ідеалі. На жаль, іноді «маклери-професіонали» ведуть себе з квартирами знайомих так, ніби ті їм дуже сильно «насолили» або чимось дуже зобов’язані. Що ж робити, скажете Ви? Перевіряйте! Немає нічого злочинного, щоб поцікавитися, де і як виставлена ​​Ваша квартира в рекламі, хто дивиться її (і чи дивляться взагалі), і чи потрібно щось змінювати, щоб процес продажу пішов веселіше.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: