21:18, 27 Вересня 2021

До фестивалю у Володимирі-Волинському долучилися 11 громад

26 липня у парку «Слов’янський» відбувся чотирнадцятий фестиваль традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я», до організації та проведення якого долучилась і Володимир-Волинська територіальна міська громада. Загалом у фестивалі взяли участь 11 громад та 37 коровайниць з  усього Володимир-Волинського, а також Луцького і Ковельського районів.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Розпочалося фестивальне дійство зі святкової ходи учасників «Коровай-сузір’я» від приміщення райдержадміністрації до парку «Слов’янського», де уже розгорнулось «Весільне подвір’я» з етнографічними майданчиками, тематичними фотозонами та виставками вишитих рушників, подушок та весільних світлин з «бабусиної скрині».

Традиційно в рамках фестивалю, метою якого є відродження національних звичаїв та популяризація кращих духовних надбань українського народу, і водночас і старовинних весільних обрядів, відбулась виставка снопів із зернових культур, зібраних на полях району. Окрім цього, гості фестивалю мали нагоду подивитися на дитячі витвори мистецтва на виставці різноманітних виробів із природних матеріалів та узяти участь у майстер-класах народних ремесел.

Окрім головної сцени фестивалю, на якій виступали художні колективи із громад району та запрошені зіркові артисти, зокрема відомий колектив «Лісапетний батальйон», на території парку діяла і мала сцена, де учасники народного аматорського театру «Відродження» ім. Б. Берези разом із іншими фольклорними колективам району презентували сценки із традиційними весільними обрядами.

По завершенню свята гості отримали по шматочку весільного короваю. А наступного дня  до Володимир-Волинської міської ради завітав керівник апарату РДА Сергій Романюк, який вручив пахучий коровай першому заступнику міського голови Ярославу Матвійчуку на знак вдячності за підтримку у проведенні фестивалю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: