21:47, 02 Грудня 2020

Депутати Волиньради ознайомляться з роботою КП «Волиньприродресурс»

Одне з виїзних засідань постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, або День депутата може відбутися на базі діяльності КП “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради.

Про це йшлося під час сьогоднішнього засідання  екологічної комісії, повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Голова дорадчого органу Юрій Ройко вважає, що підприємство буде стратегічним в плані наповнення бюджетів та ключовим  у сфері збереження навколишнього середовища області. Тому підприємство буде постійно в полі зору обласної ради. Юрій Ройко нагадав колегам, що вже відбулося два  аукціони з продажу бурштину, а також проведена рекультивація на ділянці, де “Волиньприродресурс” видобував “сонячне” каміння.

“До слова, попередньо на цій площі орудували і нелегальні копачі”, – зауважив голова комісії.

Між тим, депутат Людмила Кирда наголосила на важливості прозорості в роботі “Волиньприродресурсу” і, зокрема, в частині надходжень до бюджету.

Голова фракції “За майбутнє” Ігор Лех, який також взяв участь у засіданні,  запропонував, щоби підприємство періодично  звітувалося перед депутатами.

На репліку Людмили Кирди щодо вкладу “Волиньприродресурсу” до бюджетної скарбниці відреагував депутат Володимир Бондар: “Під час вчорашнього ефіру програми “Відкрита влада. Область” директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк повідомив, що “Волиньприродресурс” сплатив тільки  до обласного бюджету 600 тис. грн. Підприємству потрібно сприяти. Добре, що на Волині не відбулося такої катастрофи, як на Рівненщині”.

За інформацією Володимира Бондара, нелегальними старателями в нашій області пошкоджено 16 гектарів ділянок, на яких є бурштин, тоді як на Рівненщині ця цифра сягає аж 4000 гектарів!

Підтримувати КП “Волиньприродресурс” також закликав Олександр Пирожик.

Нагадаємо, він, спільно з головою облради та в.о. керівника підприємства Анатолієм Капустюком, були учасниками іншого ефіру проекту “Відкрита влада. Область”, де обговорювалася тема “Видобування бурштину: чи стане волинський досвід всеукраїнським?”

“КП “Волиньприродресурс” за короткий термін роботи стало успішним прикладом для всієї країни. Природні багатства більше не йдуть в кишені незаконним угрупуванням, а працюють для громади Волині. Кошти від збуту видобутого бурштину спрямовуються до бюджету і використовуються для поліпшення добробуту волинян. Обсяг доходів від продажу бурштину на другому відкритому аукціоні сягнув більше 4 млн грн. Учасниками аукціону стали не тільки українські підприємства, але і представники багатьох країн світу, адже торги відбуваються відкрито, надійно, із дотриманням всіх норм законодавства. Це – приклад відкритої та безпечної роботи комунального підприємства. КП “Волиньприродресурс” розробляє надра без шкоди для довкілля, територія охороняється від незаконних втручань. Підприємство працює, а громада має надійне і законне джерело, яке наповнює бюджет і підтримує Волинь навіть в кризових умовах коронавірусу”, – прокоментував тему голова обласної ради Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: