18:22, 16 Серпня 2019

70 сортів картоплі від ранньої до пізньої – у ФГ «Шегедин» відбувся День поля. ФОТО

Картопля різноманітних сортів, які можуть пережити і град, і посуху, рекомендації щодо вирощування, біо-живлення та зберігання картоплі – у фермерському господарстві «Шегедин» відбувся День поля на тему «Нові сорти картоплі та технології вирощування на Волині».

День поля організував керівник господарства Володимир Шегедин сьогодні, 16 серпня, в смт Торчин.

На заході партнери Володимира Шегедина розповідали про захист рослин, правильне вирощування сортів, біо-живлення, правильне зберігання картоплі тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІСТОРІЯ УСПІХУ КАРТОПЛЯРА ІЗ ВОЛИНІ: ЄВРОПЕЙСЬКІ ПАРТНЕРИ ТА ДОСВІД І УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

Як зауважив директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко 
картопля – то другий хліб Волині, адже більше мільйона тонн вирощують зерна на Волині і більше мільйона тонн картоплі із 20 по всій Україні.

Фермер Володимир Шегедин вирощує на своєму полі 70 сортів картоплі, серед них особливу увагу приділяє стресостійким сортам у зв’язку з тим, що міняється клімат на Волині.

«У нас дуже багато насіння купляє Південь України, з Вінницької, Львівської, волиняни у тому числі. Я саджу те, що мені подобається або на пробу. От з Нідерландів мені фірма «Маєр» вислала п’ять сортів буквально по 20 кілограм, я їх посадив. Якщо мені якийсь сорт сподобається, я його куплю більше, буду розмножувати. Якщо він себе не показав, я його не викидаю, але саджу далі і приглядаюся – можливо, цей рік йому не вдався, може, не сподобався переїзд тощо. І людям показую, бо не всі мають можливість поїхати у Нідерланди, Німеччину чи у Польщу. Я мав таку можливість і маю зараз, тому я намагаюся ознайомити інших із тим, що є і вибрати найкраще із того, що є»,  – каже фермер.

Орієнтується він і на те, що змінюється клімат:

«Переходимо на сорти посухостійкі, бо тут бувають періоди засухи, переходимо на сорти стійкі проти хвороб, ті, які стресостійкі, коли отакі різкі переди температур, то це для картоплі стрес. І паралельно зменшуємо це технологіями, бо є різні препарати. Наприклад, мені картоплю сильно вибив град, але ми потім обробили препаратами, зняли стрес і картопля виросла», – розповідає про цьогорічний досвід Володимир Шегедин.

Однак цьогоріч неврожай в Україні, на думку фермера, не стільки через погоду, скільки через те, що багато фермерів через низьку цінову політику не посадили картоплю.

До слова, Володимир Шегедин радить об’єднуватися у кооперативи, аби галузь картоплярства не заглохла.

Щодо модних сортів картоплі, які виводять у світі, то вважає, що за модою не встигнеш і моду потрібно формувати самому:

«Я не прихильник кидатися за модою, бо мода – це така примхлива пані за нею не встигнеш. Тому я формую моду серед своїх партнерів на картоплю, яка є смачна, високоврожайна, яку може виростити людина, яка не має професійних знань. Мені ні жінки ні картопля не відмовляє, такого щоб не вдалося не буває», – із усмішкою каже пан Володимир.

Улюблений сорт пана Володимира – це «Латона». Саме із нього він починав, то ж не зраджує йому.  Новинки ж 2019 року на його полі – це п’ять нідерландських сортів, які йому прислали його партнери закордону – рання стресостійка «Арізона»; «Леді Клер», яку переробляють на чипси, її особливість, що вона велика не росте, має дуже багато речовин та не повинна темніти при прожарюванні; середній столовий сорт «Музика»; «Леді Анна» – сорт для переробки на фрі, яка має бути видовжена, не темніти і має багато речовин та найпізніша «Мелоді».

На заході можна було викопати картоплі різних сортів та подивитися, як вродило. Варто звернути увагу, що картопля у пана Володимира насіннєва, отож, не є великої форми, адже для насіння картопля повинна бути невелика. Однак, на їжу у господарстві також можна придбати, завітавши смт Торчин, що поблищу Луцька. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: