22:53, 25 Січня 2019

Злодій-професіонал з України вкрав картину Ренуара у Відні

Нідерландські правоохоронці затримали в Амстердамі одного з трьох підозрюваних у викраденні цінної картини Ренуара з будівлі аукціонного дому “Dorotheum” у столиці Австрії.

Про це інформує “Укрінформ”.

Наразі затриманий — 59-річний громадянин України, раніше судимий за скоєння схожого злочину в Україні – знаходиться під вартою у Відні.

За даними представника земельного суду Відня, підозрюваний був затриманий в Амстердамі в середині грудня 2018 року, 28 грудня він був переданий до Відня і зараз йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляють австрійські ЗМІ, чоловік, вочевидь, спеціалізується на викраденні витворів мистецтв та вже має схожу судимість: у 2005 році він був засуджений в Україні за викрадення картини Івана Айвазовського з одного з українських музеїв.

Під час затримання в амстердамському готелі також виявили сумку, в якій, відповідно до даних з камер спостереження аукціонного будинку, і була винесена картина. Розшуки двох співучасників злочину тривають. Потенційний покупець викраденої картини може знаходитися у Північній Європі.

26 листопада 2018 року банда із щонайменше трьох осіб викрала з будівлі аукціонного дому “Dorotheum” у Відні коштовну картину французького імпресіоніста П’єра Огюста Ренуара орієнтовною вартістю близько 120-160 тис. євро.

Як зафільмували камери аукціонного дому, троє чоловіків зайшли до “Dorotheum” та цілеспрямовано пішли на другий поверх, де була розміщена картина Ренуара в рамках запланованого на наступні дні аукціону. Зловмисники вирізали полотно 1895 року розміром 27 на 40 см прямо з рами, після чого залишили різними виходами будівлю.

Крадіжку виявив працівник аукціонного дому пізніше.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: