17:06, 10 Квітня 2022

Зґвалтували вагітну жінку та відрізали руки 80-річному чоловіку: нові свідчення про злочини рашистів в Україні

Після звільнення населених пунктів від рашистських окупантів залишаються десятки і сотні закатованих, скалічених людей, які піддавалися страшним тортурам – таким є обличчя «асвабажденія», що прийшло в Україну.

Про це у «Фейсбук» повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

У селищі Макарів на Київщині 80-річному чоловіку відрізали руки на очах у доньки. Від отриманих ран він помер.

В Ірпені двадцятирічну вагітну жінку зґвалтували два рашисти. Вона втратила дитину.

На Херсонщині 60-річного чоловіка били у присутності доньки – прикладами, палицями.

Під час окупації сіл Ягідне та Лукашівка на Чернігівщині російські загарбники облаштували свій штаб у Вознесенській церкві. У ній знайшли тіла людей, ймовірно, місцевих мешканців, яких розстріляли російські військові.

«Терор, жорстоке поводження та вбивства мирних жителів на окупованих територіях це військовий злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти військових злочинів та порушень прав людини рф в Україні», – наголошує Людмила Денісова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: