08:15, 26 Червня 2022

Зеленський заявив, що ракетні обстріли підтверджують необхідність подальших санкцій проти рф і надання зброї

росія здійснює потужні ракетні обстріли України з метою дотиснути та довести, що російській армії щось може вдатися у цій війні, проте дотиснуть їх саме українці.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 25 червня.

«45 російських ракет за ніч і ранок однієї сьогоднішньої доби. Житомирська область, Львівщина, Чернігівщина, Миколаїв. Надвечір ще ракети. Різні типи, різні райони запуску. Усі вони були запущені з однією метою – показати, що нібито росія щось може дотиснути, що нібито російській армії щось вдасться», – зазначив Глава держави.

Зеленський підкреслив, що російські загарбники збиралися на п’ятий день захопити більшу частину України, а змушені на п’ятий місяць влаштовувати таку «ракетну показуху», яка, за його словами, стратегічно для росії рф не змінює.

«Це такий етап війни – складний морально, складний емоційно. Коли знаємо, що у ворога все одно нічого не вийде, коли розуміємо, що все одно зможемо захистити нашу державу, але не відчуваємо часових меж цього, не відчуваємо, скільки ще ударів, втрат, зусиль буде, перш ніж побачимо, що перемога вже на нашому горизонті», – підкреслив Президент.

Водночас Глава держави запевняє, що це не росіяни дотиснуть, а саме українці дотиснуть ворога.

«Жодні російські ракети, жодні удари не здатні зламати дух українців. І кожна їхня ракета – це аргумент у наших переговорах з партнерами», – наголосив він.

Зеленський розповів, що уже в понеділок братиме участь у саміті «Групи семи», а також на наступному тижні відбудеться саміт НАТО.

«45 ракет за половину доби і якраз напередодні таких зустрічей. Все зрозуміло. Ще одне підтвердження саме нашої позиції. Це підтвердження, що санкційних пакетів проти росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі», – підкреслив Глава держави.

У ніч з 24 на 25 червня росіяни здійснили масовані ракетні обстріли України, у тому числі й з території білорусі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: