22:27, 15 Грудня 2022

Зеленський заявив, що наступні півроку стануть багато в чому вирішальними у протистоянні з рф

Президент Володимир Зеленський вважає, що подальші півроку будуть багато в чому вирішальними у протистоянні російській агресії.

Про це він зазначив в онлайн-зверненні до Європейської Ради, повідомляє «Укрінформ».

“Наступні півроку стануть багато в чому вирішальними у тому протистоянні, яке розпочала росія цією агресією. Агресією проти України та проти кожного з вас, бо фінальна мішень росії значно далі, ніж наш кордон і український суверенітет. Наступні пів року вимагатимуть від нас іще більших зусиль, ніж цей час, що минув”, – підкреслив глава держави.

Зеленський, зокрема наголосив, що енергетичний терор росії повинен зазнати поразки в усіх формах.

Також він закликав забезпечити зимову стійкість України та продовжувати робити для підтримки енергозабезпечення українців.

Президент підкреслив, що потрібна і подальша оборонна підтримка України, яка має бути не меншою, ніж у минулі пів року.

“Ми потребуємо більш сучасних озброєнь, більшого обсягу постачання”, – відзначив Зеленський.

Крім того, він закликав європейців підтримати українську формулу миру.

Президент додав, що 23 грудня буде вже пів року, як Україна отримала статус кандидата в члени ЄС і за цей час “Україна і вся Європа стали сильнішими, ми зберігаємо єдність і саме тому знаходимо ефективні відповіді на будь-які антиєвропейські виклики”.

Глава держави зауважив, що українці спільно з країнами ЄС разом захищають спільні цінності і здобувають “відчутні перемоги”. Так, він нагадав, що за останні шість місяців від російських загарбників було звільнено Харківщину, частину Херсонщини і місто Херсон.

“Це звільнення показало світу, що наш з вами захист не щось випадкове, а наша невід’ємна сила, яку не зупинити”, – сказав Зеленський і подякував ЄС за “масштабну і різнопланову допомогу” Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: