08:15, 01 листопада 2022

Зеленський не проситиме українців повертатися додому без гарантування безпеки

Президент Володимир Зеленський хоче, аби всі українців, які виїхали з України через розв’язану росією війну, повернулися додому, але не може просити їх про це через неможливість гарантувати всім безпеку.

Про це він заявив під час спільної з Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Авжеж, ми дуже зацікавлені, щоб наш народ повертався додому. Я не можу сьогодні просити громадян України, які тимчасово виїхали за кордон через війну, щоб вони поверталися. Жінки, діти. Я думаю, що це сьогодні їх вибір, і я не можу сьогодні гарантувати всім безпеку, тому що це війна, війна, яку розв’язала односторонньо російська федерація виключно на території нашої держави», – сказав Президент.

Глава держави подякував Чехії за теплий прийом українців, яких туди виїхало близько 450 тисяч.

Водночас він наголосив на важливості перебування громадян в Україні, їхньої допомоги українській економіці.

«Я впевнений, що всі повернуться, як тільки дозволить безпекова ситуація. Для цього нам потрібна більш розвинута інфраструктура захисту неба, безпеки для наших школярів, побудовані бомбосховища тощо», – додав він, висловивши упевненість, що після перемоги над росією всі українці повернуться додому.

Як повідомлялося, 31 жовтня Прем‘єр-міністр Чеської Республіки Петр Фіала разом із делегацією уряду Чехії перебуває з робочим візитом в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: