12:36, 13 Серпня 2021

Зеленська відкрила регіональний форум «Реформа шкільного харчування»

Дружина Президента Олена Зеленська відкрила перший регіональний форум «Реформа шкільного харчування».

Як передає кореспондент «Укрінформу», трансляція заходу, що відбувається у Бучі на Київщині, здійснюється на сторінці Міністерства освіти і науки у «Фейсбуці».

«Ця глобальна реформа, всеукраїнська реформа – про дітей і для дітей, задля здоров’я наших дітей сьогодні і задля здоров’я українців у майбутньому», – наголосила перша леді.

Вона зазначила, що реформування шкільного харчування розпочалося з комплексного дослідження стану шкіл.

За словами Зеленської, минулий рік став етапом перших конкретних кроків і перших здобутків у реформі шкільного харчування.

«Минулого року ми охопили всі чотири блоки проблемних питань… – це застаріла нормативна база, це питання якості та безпечності харчових продуктів, це ресурсне забезпечення шкіл і, авжеж, культура здорового харчування», – сказала вона.

Наступним кроком, за словами першої леді, є імплементація напрацювань на місцях.

«Зрозуміло, що дуже часто перешкодою на шляху до впровадження нових цікавих, чудових ідей може стати брак комунікації, тому сьогодні ми з вами тут. Ми маємо обговорити всі питання, всі проблеми, які можуть виникати, і знайти відповіді на всі запитання», – наголосила дружина Президента.

Вона також поінформувала, що заплановано цілу низку регіональних форумів, головна мета яких – «донести єдине бачення реформи до всіх, розповісти про її основні складові, про розподіл завдань та обов’язків». Ці форуми мають відбутися у серпні – на початку осені цього року.

Регіональний форум «Реформа шкільного харчування» проводиться з ініціативи першої леді у співпраці з Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки, Міністерством розвитку громад та територій, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, ДП «Прозорро» та за підтримки ГО «Національна асоціація громадського харчування».

З ініціативи дружини Президента в Україні започаткували реформу шкільного харчування. У травні цього року презентували оновлене меню для шкільних їдалень. Оновлене меню розраховане на 4 тижні, включає 160 страв. Крім того, збільшили кількість фруктів та м’яса в раціоні. Оновлене меню в школах планується впровадити з 1 вересня.

У липні Кабінет Міністрів затвердив зміни у нормах харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у серпні заявив, що уряд виділить громадам 400 млн грн для підтримки реформи харчування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: