18:24, 06 Липня 2022

Здай лампу та батарейку – збережи природу: у Луцькій громаді організували збір небезпечних відходів

Організований збір відходів I класу небезпеки, які накопичуються у помешканнях людей, а саме ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок у м. Луцьку налагодили вже понад 10 років. Для цього в місті встановили спеціальні контейнери для їх збору. Станом на сьогодні вони розташовані за адресами: вул. Б.Хмельницького, 40 А, бул. Дружби народів, 13 А.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

З метою залучення дітей та молоді до екологічної просвіти та практичної екологічної діяльності контейнери для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів встановлені у міських школах та дошкільних навчальних закладах Луцька. Також в магазинах та АЗС окремих торговельних мереж “Watsons”, WOG, «Наш край» та інших є контейнери для збору батарейок. Завдяки організації розгалуженої мережі пунктів збору небезпечних відходів протягом останніх років у місті зібрали та відправили на переробку лише спеціалістами відділу екології міської ради понад 16 тонн небезпечних відходів.

У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю. Це свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець і т.д. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, чи 400 л води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв’яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою. Лише 1 грам ртуті, який потрапив у довкілля, забруднює 200 тис. м3 води та 3 млн м3 повітря. Важко уявити, яка кількість таких токсичних речовин міститься на міському сміттєзвалищі, адже ще велика кількість таких небезпечних речовин не відсортовується, а змішується з побутовими відходами та захоронюються на полігоні.

З утворенням Луцької міської територіальної громади мережу пунктів збору токсичних відходів розширили й в інших населених пунктах. Минулого року виготовили та встановили в освітніх закладах ще 14 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок. А нещодавно в с. Княгининок, с. Забороль та с. Жидичин встановили комплекти обладнання для збору ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок.

У результаті розширення мережі пунктів збору небезпечних відходів у 2022 році зібрали та організували передачу на утилізацію 3,8 т відходів електричного та електронного обладнання, 170 шт. відпрацьованих ртутьвміщуючих ламп та 50 шт. термометрів. Вартість закупівлі становила 150 тис. грн.

Мешканців громади закликають викидати небезпечні токсичні відходи, які утворюються в побуті тільки у спеціальні контейнери не змішуючи їх з іншими відходами. Мережу пунктів обіцяють розвивати й надалі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: