10:13, 12 Березня 2023

Завжди сучасний: у Ковелі представили літературно-музичну композицію, присвячену творчості Тараса Шевченка

Березень в Україні часто називають Шевченковим. Навесні Кобзар приходить до нас із своїми думами, які стали на папері, ніби вперше… У ці дні його твори по-особливому звучать і у Ковельській громаді. У селі Доротище учасники гуртка художнього слова запросили односельців, аби разом пригадати усім відомі рядки Кобзаря.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Про магію Шевченкового слова говорили учасники літературно-музичної композиції «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Мистецьке дійство на сцені народного дому «Просвіта» представив колектив ліцею № 11.

Здається, ми все знаємо про Тараса, але щоразу відкриваємо його для себе знову і знову. Важко повірити, що цей великий українець жив і писав два століття тому. Втім, він сьогодні радить нам, підказує, розмовляє з нами.

«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». «Борітеся – побороте» – має особливий тепер сенс для України.

Шевченко завжди сучасний і актуальний, як правда, добро, людяність, щирість. Його голос сьогодні потужний, як ніколи. Ми можемо знайти у нього відповіді на багато питань.

«Велике спасибі талановитим учням ліцею, випускникам закладу, які сяяли на сцені, читали проникливо і правдиво Кобзаря.

Музика теж творить дива. Геніальні слова Тарасових творів завдяки мелодії стають ще ближчими і звучань дуже стильно, ніби написані на замовлення сьогодення. Учні ліцею виконували дуже майстерно пісні на вірші поета.

Така є і в репертуарі ансамблю родини Корнелюків. Глядачі слухали й насолоджувались вічною творчістю Тараса.

Побачили, усі, хто прийшов на захід у «Просвіту», неперевершений танець від колективу “Барвінок” та хореографічну прем’єру у виконанні учнів одинадцятої школи, постановка композиції – випускника закладу Івана Прица. Це був дебют для дівчат на міській сцені.

Зал вітав аплодисментами учасників дійства, яке вразило усіх довершеністю. За словами директорки ліцею Галини Сидорук, колектив чимало потрудився, щоб організувати і представити таку сильну програму.

Сценарій і режисура вчителів-словесників – Тетяни Рубчук, Лідії Вакуліч, Наталії Каленчук. Мультимедійна презентація – Ольги Федорук, Віри Шудрук та Анни Селівончик.

Музичні твори разом з учнями готувала вчитель музики Людмила Комісарук. Дуже багато доклали зусиль, аби захід вдався – заступник з виховної роботи Алла Куліковська, педагог-організатор Софія Дмитрук.

Професійного обрамлення заходу додали ведучі: старшокласники – Ангеліна Стречен, Юрій Думич, випускники ліцею – Ангеліна Махнюк, Роман Морозов. Підтримала свою рідну школу ще одна колишня учениця, нині студентка юридичного вишу Анастасія Чорна. Її проникливе читання Шевченка нікого не залишило байдужим.

«У нашому колективі – хороші традиції, ми їх підтримуємо. Завжди відповідально готуємось до таких загальноміських заходів. І Шевченкове слово, його безмежну любов до України, незламний дух нам вдалося передати зі сцени завдяки юним, талановитим артистам, яким глядач повірив. Сподіваємось, ми запам’ятались», – додала Галина Олексіївна.

Подякувала директорці та усім учасникам літературно-музичної композиції заступник міського голови Наталія Маленицька: «Красиво, життєво, впевнено, продумано. Радує, що молодь так глибоко знає творчість нашого геніального поета, впевнено цитує, декламує. Захід був дуже органічним, це про класику, історію, сучасність»», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: