20:23, 10 Квітня 2019

Завдяки коштам уряду Австрії бджоляр відкрив апітерапевтичний комплекс

Цікавинка для туристів і водночас оздоровлення усього організму – у селі Михайлівка, що на Буковині завдяки коштам австрійського уряду місцевий бджоляр відкрив апітерапевтичний комплекс. Тут можна поспати на бджолах, поїсти меду та відновити сили. У центр, хоч він існує недавно, приїжджають уже не тільки із усієї України, а й гості закордону. 

Проект Михайлівський апітерапевтичний оздоровчий комплекс «Мивіра» втілили у життя в рамках програми сталого розвитку Чернівецької області за кошти Австрійської Агенції Розвитку Програми розвитку ООН в Україні та фізичної особи-підприємця Михайла Баловсяка.

Комплекс пропрацював уже майже рік – його відкрили 6 травня 2018 року. Тут надають такі послуги, як цілющий сон на вулику, дегустація та продаж продуктів бджільництва, музей бджільництва, цікаві екскурсії, продаж бджолопакетів тощо. Працює комплекс цілодобово з квітня по жовтень.

До слова, апітерапія, тобто лікування продуктами бджільництва офіційна медицина визнала лише у 1959 році. Саме тоді виникло й поняття апітерапевт.

Комплекс «Мивіра» складається із одного п’ятимісного будиночка, двох одномісних будиночків та трьох пірамід із 10 лежанками. У комплексі живуть 40 сімей бджіл, які і лікують гостей.

Господар Михайло розповів, що Австрійська Агенція Розвитку дала йому 100 тисяч гривень, ще півмільйона – він витратив своїх коштів. Всі будиночки робив разом із кумом самостійно, не використовуючи ніяких хімічних речовин, навіть фарбу для будиночків використовував лише на водяній основі.

Пан Михайло уже 25 років займається бджільництвом, має чималу пасіку, де у нього живе вже 300 сімей бджіл. Щороку він збільшує свою пасіку на 10 сімей. Ідея ж зробити такий комплекс у нього виникла, коли він був у 2012 році на семінарі бджолярів у Львові та повертався потягом додому.

Чоловік розповів, що він і його сім’я так сплять на пасіці, то ж він вирішив створити таку можливість оздоровлення і для інших.

«Людина поспала три години і має повноцінний сон. 10 сеансів треба пройти», – каже пан Михайло.

Він розповідає, що це дуже корисно і для нервової системи, дихальної системи та і загалом для всього організму. Людина лягає на лежанку та засинає під гудіння бджіл, водночас дихаючи продуктами бджільництва. Протипоказань проти такого лікування майже не має. 

Година такого сну на бджолах тут коштує 43 гривні, вночі – діють знижки – 200 гривень за усю ніч.

Бджоляр каже, що у нього ще багато планів і хоче для початку дозавершити свій музей бджільництва та народного промислу та створити парк для відпочинку, адже за його словами, людям, які їдуть сюди на оздоровлення з міста не вистачає місця, де прогулятися, посидіти, а їхнім дітям побігати на траві.

Зараз музей ще не завершений – бджоляр лише збирає сюди свої експонати. Розповідає, що шукає їх по всьому селі у старших людей. Є тут вже і жорна, і вулики, і навіть українські книги, які видані за часів Австро-Угорщині. Пан Михайло хоче зібрати тут все те, що уже зникає із нашого побуту і навіть в селах не завжди побачиш.

Окрім оздоровлення, тут проводять також екскурсії, зокрема, можна також оглянути пасіку пана Михайла. А господарі пригощають посмакувати мед та випити запашного чаю. Гості можуть також придбати собі додому мед, прополіс та інші продукти бджільництва.

До слова, у цьому ж селі є сироварня «Добрі Ґазди», де також проводять екскурсії та продають смачний сир. 

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Інтернет-видання  «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: