15:30, 12 Вересня 2022

Затримання екс-начальника СБУ Харківщини: стали відомі деталі справи про держзраду

Затриманий за підозрою у держзраді ексначальник Управління СБУ в Харківській області за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України.

Про це в «Телеграм» повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора України.

«За даними слідства, 24 лютого 2022 року підозрюваний за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. Він не забезпечив виконання функцій та завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, як заявили у відомстві, як співробітник-військовослужбовець СБУ, будучи у підпорядкуванні командувача угруповання військ «Харків», самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області.

За інформацією прес-служби, підозрюваний усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача і не організував контррозвідувальну і контрдиверсійну діяльність УСБУ в Харківській області. Він також не забезпечив участь підрозділу в обороні Харкова у складі сил угруповання військ «Харків», наголошується в повідомленні.

Екс-начальнику Управління СБУ в Харківській області повідомили про підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407 КК України), підкреслили в ОГП.

Як повідомлялося, напередодні в ДБР підтвердили інформацію про затримання колишнього начальника СБУ Харківської області Романа Дудіна і висунення йому підозри.

Президент Володимир Зеленський 29 травня за результатами наради щодо ситуації на Харківщині заявив, що звільнив Дудіна «за те, що не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто».

30 травня указ про звільнення Дудіна з посади начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області опублікували на сайті Президента.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: