20:31, 05 Травня 2022

Запустили Карту російських воєнних злочинців: ідентифікуємо кожного.

Антикорупційний штаб разом зі “Слідство.Інфо” створили онлайн-мапу «Російські воєнні злочинці». Тут ви можете знайти персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. Щодо військової частини, то на мапі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється. Уся інформація на сайті оновлюється та доповнюється.

Наразі на сайті є інформація про 138 тисяч осіб — це загальна кількість російських військових в базі. Але кількість постійно збільшується, адже щоразу нові списки та імена російських злочинців з’являються.

20 тисяч осіб — це кількість російських військових, які причетні до війни з Україною. Це ті дані, яке оприлюднило ГУР Міноборони України. 485 осіб — офіційно зафіксовані полонені. Вони точно були у полоні, але обмін здійснюється. Станом на сьогодні вони вже можуть бути обмінені на українських військових. Вбитих — 1 996 осіб. Це підтверджено доказами отриманих з відкритих джерел.

Мета проєкту — ідентифікація усіх військовослужбовців Російської Федерації, які беруть безпосередню участь або причетні до війни Росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час воєнних дій — для подальшого використання українськими та міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБЛИЧЧЯ РАШИСТІВ: ПІДПОЛКОВНИКИ РФ, ЯКІ ПРИЧЕТНІ ДО ЗВІРСТВ У БУЧІ. ФОТО

«Ми сподіваємося, що зібрані нами всіма докази будуть дуже корисними під час судових процесів як в Україні, так і за її межами. Тож наше завдання зараз — задокументувати кожного російського військового в Україні і зробити все можливе, щоб він відповів перед законом за свої злочини.  Якщо ми цього не зробимо зараз, вони повторюватимуть свої звірства — непокаране зло завжди повертається», — говорить Голова правління громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Яка інформація міститься в картках військових. До карток деяких військових прикріплена інформація зібрана з офіційного сайту Головного управління розвідки України, інформаційного ресурсу апарату РНБО «Окупант», посилань на Миротворець, даних зібраних з відкритих джерел, соціальних мереж, та журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Наприклад, наразі є інформація про п’ятьох вже мертвих російських генерал-майорів. Тобто вбитих на території України під час загарбницької війни. Крім вищезазначеного у профайлі є інформація з розслідувань, якщо військовий має «заслуги», яку зібрали журналісти-розслідувачі “Слідство.Інфо“.

«Ми у «Слідство.Інфо» з перших днів війни займаємося ідентифікацією зла — показуємо світу обличчя російських окупантів та розповідаємо про їхні злочини. Цей проєкт — спосіб систематизувати і каталогізувати усю наявну в публічному просторі інформацію. Ми прагнемо, щоб журналістські знахідки і списки російських військових були в одному місці і допомогли журналістам, активістам і правоохоронцям зібрати якомога більше даних про кожного російського воєнного злочинця», — говорить керівниця  «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

Окрім мапи, є зручний реєстр у вигляді таблиці, в якому всі воєнні розміщені в алфавітному порядку, а шукати можна за іменем, прізвищем та по-батькові, номером частини, званням, а ще — за ознакою, живий цей військовий чи мертвий.

Одна із основних функцій – наявність зворотнього зв’язку. Кнопка «Додати інформацію» про військового. Користувачі можуть надсилати додаткові дані за кожним військовим, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі. Після того як ти поділишся будь-якими додатковими відомостями з нами, адміністратори перевірять та оприлюднять на сайті.

Заходьте на Карту, та допоможіть зібрати докази російських воєнних злочинців: https://rwc.shtab.net/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: