10:39, 26 Квітня 2022

Загроза катастрофи світового масштабу: дві російські ракети пролетіли над Запорізькою АЕС

Дві крилаті ракети ворога сьогодні зранку пролетіли на низькій висоті над Запорізькою атомною електростанцією.

Як передає «Укрінформ», про це прес-служба «Енергоатому» повідомляє у «Телеграм».

“Сьогодні о 6:41 та 6:46 дві крилаті ракети ворога пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку Запоріжжя. Згодом у Запоріжжі зафіксували вибухи від попадання російських крилатих ракет”, – сказано в повідомленні.

Ядерний тероризм з боку росії посилюється, загроза стає дедалі гіршою. За 36 років після Чорнобильської трагедії росія наражає весь світ на небезпеку повторення ядерної катастрофи, наголосили в Енергоатомі.

“Проліт ракет на низькій висоті безпосередньо над майданчиком ЗАЕС, де розташовані 7 ядерних установок з величезною кількістю ядерного матеріалу, створює величезні ризики. Адже ракети можуть влучити в одну чи кілька ядерних установок, а це загрожує ядерною та радіаційною катастрофою всьому світові”, – заявив керівник Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Петро Котін.

Запорізька АЕС – найбільша атомна станція в Європі, в ніч на 4 березня була захоплена російськими військовими після танкового обстрілу і досі перебуває під контролем ворога. Безпосередньо на майданчику ЗАЕС ворог тримає важку техніку та боєприпаси, фактично перетворивши станцію на військову базу і тероризуючи персонал станції та населення міста-супутника.

У Запоріжжі зранку 26 квітня зафіксовані ворожі удари. Обставини з’ясовуються.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: