14:45, 17 Березня 2020

Заборона пасажирських перевезень та закриття закладів: яким буде карантин на Волині

Низка обмежень в області спрямовані на протидію поширенню коронавірусу.

Про це йшлося під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції 17 березня у Волинській ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Тетяна Щербак повідомила, що за станом на ранок 17 березня в Україні зареєстрували сім лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.  На Волині наразі немає зареєстрованих випадків. Запровадження карантину в Україні має запобігти масштабному поширенню коронавірусу. У цій ситуації найбільш правильно максимально обмежити відвідування публічних місць. Волинян просять за можливості залишатися вдома. Потрібно не чекати збільшення кількості хворих, а закрити все, що можливо, всі місця, де є велике скупчення людей. Тому обмежили пасажирські перевезення, проведення масових заходів та роботу закладів громадського харчування.

У країні заборонені міжміські та міжобласні пасажирські перевезення. З 18 березня по 3 квітня заборонили по всій території держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученнях. Перевезення більше десятьох пасажирів одночасно в громадському транспорті  на міських маршрутах також заборонені. Під забороною перебувають і перевезення залізничним транспортом.

Дозволяється наразі торгівля пальним, засобами гігієни, харчовими продуктами, виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

В області припинили планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, всі медичні заклади максимально перепрофілюють для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Медики, які працюватимуть над ліквідацією епідемії коронавірусу, отримають надбавки до зарплати у розмірі до 200 %.

Також діятиме адмінвідповідальність за порушення обсервації, кримінальна відповідальність щодо порушення норм і правил запобігання інфекційним хворобам.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: