14:32, 17 Січня 2022

За вихідні на Волині виявили понад 40 фактів керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння

З 14 по 16 січня на території обслуговування ГУНП у Волинській області співробітники секторів реагування патрульної поліції виявили 41 водія, який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Факти правопорушень належним чином задокументовані: на нетверезих керманичів складено протоколи за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що минулого року посилили відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, тягне за собою  накладення штрафу 17 000 грн з позбавленням права керування на строк один рік.

Повторно протягом року – штраф на водіїв у розмірі 34 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу.

Третій раз протягом року керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів передбачає штраф 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.

Окрім того, збільшили термін розгляду таких справ судом – нині це один рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: