16:20, 15 Липня 2020

За тиждень на Волині викрили майже два десятки порушень правил рибальства

У період з 6 по 13 липня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали 12 протоколів за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та шість – за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Оформили два акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 2 кг водних біоресурсів.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За даний період на порушників наклали 561 грн штрафів, решту буде накладено судами, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 323  грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 7 од. заборонених знарядь лову та ще 6 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, п’ятого липня спільно з поліцейськими викрили грубе порушення Правил рибальства. Працівники Нововолинського відділення національної  поліції на перехресті вулиць Грушевського та Соборна у м. Нововолинськ затримали автомобіль, в якому виявили мокрі риболовецькі сітки. На місце події викликали інспектора Волинського рибоохоронного патруля, який вилучив заборонені знаряддя лову, відібрав пояснення та склав адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Як стало відомо, напередодні громадянин на р. Луга, поблизу м. Устилуг Володимир-Волинського району Волинської області здійснював вилов водних біоресурсів двома мисиновими сітками. Матеріали цієї справи направили до суду для притягнення порушника до відповідальності.

Дев’ятого липня здійснили рейд Хрінницьким водосховищем на території Волинської області. В ході рибоохоронної роботи знайшли безгосподарське майно. Під час обстеження акваторії водойми між с. Липа та с. Гумнище Горохівського району виявили та вилучили 6 од. ліскових сіток загальною довжиною 200 метрів. У сітках були водні біоресурси: сазан – 1 екз. та карась сріблястий, яких в живому стані повернули у водне середовище. Склали акт виявлення безхазяйного майна, заборонені знаряддя вилучили.

На тій ж водоймі викрили двох громадян, які порушували Правила рибальства. На осіб оформили протоколи про адмінправопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП та наклали відповідні штрафні санкції.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: