14:03, 13 Січня 2021

За тиждень на Волині викрили майже два десятки порушень правил рибальства

У період з 4 по 11 січня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали вісім протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та шість – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформили п’ять актів виявлення та вилучення безгосподарського майна.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 408 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили п’ять од. заборонених знарядь лову та ще 18 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, 4 січня в ході рибоохоронної роботи на меліоративному каналі, поблизу с. Колодії Маневицького району, викрили два грубі порушення Правил рибальства. Так, двоє громадян здійснювали вилов риби колючим забороненим знаряддям лову (острога). Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони порушники не встигли завдати шкоди рибному господарству.

Того ж дня на Турському водосховищі Заболотівської ОТГ Ратнівського району на території гідрологічного заказника «озеро Тур» викрили аналогічні порушення. Три жителі сіл Заболоття та Заліси здійснювали вилов риби трьома знаряддями лову, виготовленими зі сіткоснастевих матеріалів.

На  усіх викритих громадян склали протоколи про адмінправопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до судів для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

6 січня під час рибоохоронного рейду на заплаві р. Стир у м. Луцьк викрили громадянина, який за допомогою сітного знаряддя лову встиг виловити 3 екз. риби плітка та 1 рак. Водні біоресурси у живому стані випустили у водне середовище. На порушника склали адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до суду, заборонене знаряддя вилучили.

10 січня під час обстеження р. Стохід в межах с. Нові Березичі Любешівського району знайшли безгосподарське майно. З водойми вилучили 8 од. риболовецьких сіток, загальною довжиною 400 метрів. У сітках виявили водні біоресурси: плітка – 10 екз., які в живому стані повернули у водне середовище. Попередили збитків на суму 850 грн. Склали акт виявлення безхазяйного майна, заборонені знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр плітки становить 85 грн.

З першого листопада 2020 року на водоймах Волині розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року.  

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: