18:43, 24 Липня 2019

За порушення конфіденційності даних користувачів «Facebook» заплатить 5 мільярдів доларів

Компанія “Facebook Inc” погодилася на виплату штрафу у розмірі 5 мільярдів доларів і поліпшення політики конфіденційності даних у соцмережі, щоб врегулювати тривале федеральне розслідування проти компанії.

Про це повідомляє “ТСН”.

В рамках угоди засновник та гендиректор компанії Марк Цукерберг повинен буде засвідчити, що компанія відповідає новим вимогам щодо конфіденційності і сплатити величезну суму.

“Покарання у розмірі 5 мільярдів доларів проти “Facebook” є найбільшим, коли-небудь накладеним на будь-яку компанію за порушення конфіденційності споживачів, і майже в 20 разів перевищує найбільше покарання за порушення конфіденційності або безпеки даних, що коли-небудь накладалося у всьому світі”, — йдеться у повідомленні Федеральної торгової комісії.

Гучний скандал виник довкола “Facebook” через витік даних своїх користувачів. Причина — потрапляння особистих даних мільйонів користувачів у розпорядження компанії “Cambridge Analytica”.

Британсько-американська компанія “Cambridge Analytica” зібрала у 2016 році дані профілів 50-ти мільйонів користувачів соцмережі “Facebook” без їхньої згоди. Метою збору даних було створення програмного забезпечення для передвиборної кампанії тодішнього кандидата у президенти США Дональда Трампа, для передбачення електоральних рішень.

Засновник “Facebook” Марк Цукерберг визнав провину соціальної мережі у витоку даних і розповів про кроки, які дозволять запобігти цьому у майбутньому. Пізніше голова відділу технологій “Facebook” Майк Шропфер повідомив, що кількість користувачів соцмережі, персональні дані яких без їхнього відома збирала компанія “Cambridge Analytica”, зросла від раніше заявлених 50 мільйонів до 87 мільйонів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: