12:00, 27 Березня 2019

За порушення касової дисципліни волинські АЗС оштрафували на понад 100 тисяч гривень

За підсумками 16 фактичних перевірок на волинських АЗС суб’єктам підприємництва нарахували 102,4 тисячі гривень штрафних санкцій, – інформує відділ фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДФС у Волинській області.

Як з’ясувалося в ході перевірок, платники податків, які здійснюють реалізацію пального, не завжди належним чином облікували готівку та допускали порушення при веденні документації.

У межах компетенції фахівці підрозділів фактичних перевірок забезпечують якісний моніторинг та контроль за дотриманням касової дисципліни усіма суб’єктами господарювання, які відповідно до вимог закону зобов’язані застосовувати касову техніку при проведенні розрахункових операцій, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, протягом перших двох місяців 2019 року фахівці управління аудиту перевірили стан дотримання касової дисципліни господарюючими суб’єктами Волині в ході 135 фактичних перевірок та 15 планових документальних перевірок.

Загальна сума застосованих штрафних фінансових санкцій становить майже 96 мільйонів гривень.

В ГУ ДФС у Волинській області  нагадують, що застосовувати РРО зобов’язані суб’єкти господарювання, які:

– здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або  безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;

– операції з приймання готівки для подальшого її переказу( ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері тргівлі, громадськго харчування та послуг від 06.07.1995 № 265/95-ВР»).

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу РРО застосовують платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн гривень.

Платники єдиного податку першої – третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, теж зобов’язані проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином РРО. Зазначена норма не залежить від обсягу доходу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: