12:07, 21 Квітня 2022

За місяць роботи луцьких соціальних їдалень переселенцям видали майже 40 тисяч гарячих обідів

Майже 40 тисяч порцій гарячих обідів видали внутрішньо переміщеним особам, які зареєструвались та проживають у Луцьку з початку війни. Харчуються люди щоденно в чотирьох їдальнях навчальних закладів міста: гімназії №4 імені Модеста Левицького, 9-ій, 24-ій та 26-ій школах.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Їдальня НВК № 9 гостинно приймає гостей вже тиждень. Її долучили до проекту “Соціальна їдальня” найпізніше, після того, як побачили, що кількість тих, хто бажає щоденно з’їсти гарячий обід, зростає.

Серед постійних клієнтів тут пані Людмила. До війни жінка працювала фінансистом в Бучі під Києвом. Нині разом зі старенькою мамою вже понад місяць живуть в Луцьку. Вона розповідає, що перших два тижні було дуже важко психологічно, однак згодом вони адаптувалися та зареєструвалися вимушено переміщеними особами. Відтоді не пропустили жодного обіду.

“Ми дуже вдячні вашому міському голові за те, що маємо змогу безплатно харчуватись та постійно відчувати підтримку. Скрізь, куди ми звертались за допомогою, до нас ставились з розумінням та люб’язністю”, – зі сльозами на очах говорить пані Людмила.

Проект “Соціальні їдальні” реалізовується в Луцьку вже місяць. Луцький міський голова Ігор Поліщук каже, що усі витрати ділять порівну.

“Вчора ми уже вийшли на цифру більш, як 2500 осіб в день, які отримують гарячі обіди. Їдальні працюють щоденно з 12 до 15 години. Кількість людей постійно збільшується, адже триває евакуація з тих регіонів, де сьогодні йдуть бої. Також і в тих людей, які сюди приїхали раніше, закінчуються гроші, а вони повинні за щось харчуватись. Тому ми й започаткували цю програму для того, щоб допомогти людям та забезпечити їх найнеобхіднішим”, – зазначив він.

Станом на сьогодні, Луцьк — одне з небагатьох міст в Україні, де переселенці безплатно отримують гарячі обіди. Програма триватиме й надалі, адже позитивні відгуки переселенців за харчування, вкотре свідчить про те, що наше місто гостинне та готове підтримувати тих, хто опинився в складних життєвих обставинах.

Довідково: кількість внутрішньо переміщених осіб до нашої громади щоденно зростає. За неофіційними даними їх вже більше 15 тисяч. Тим часом офіційно зареєструвалося близько 11 тисяч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: