20:12, 27 Червня 2022

За місяць Луцький центральний пункт допомоги відвантажив військовим та цивільним понад 70 тонн необхідного

Четвертий місяць роботи Луцького центрального пункту допомоги видався мега плідним, як з точки зору отримання вантажів від благодійників, так і відправлення їх тим, хто має потребу у підтримці, – розповіли волонтери.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

За період з 24 травня до 24 червня відвантажили приблизно 70 тонн необхідного, склали 117 актів видачі. Основний напрямок руху машин, відправлених від драмтеатру, схід України. Туди, де зараз йдуть найзапекліші бої, де Збройні Сили України борються за кожний клаптик нашої території.

Лише 14-тій ОМБР допомогу надсилали п’ять разів. Необхідним забезпечувалися й інші військові частини та загони тероборони. Чимало потреб волонтери закрили і для медичних закладів, що обслуговують військовослужбовців, а також Луцькій міській дитячій поліклініці, у якій обслуговуються діти вимушено переселених осіб. Не забули лучани і про цивільних, які зазнали російської агресії. На запити адміністрацій громад Харкова, Волновахи, Ірпеня, Бучі, Фастова, Бахмута теж відправили посильну гуманітарну допомогу.

Приємно, що жителі Луцької громади розуміють важливість такої підтримки українців з інших областей, бо щодня приносять волонтерам необхідні речі. Кажуть, робити це не складно, адже дізнаються про потреби з дошки оголошень та в Інтернеті. Активно долучаються до формування вантажів і підприємці, різні заклади торгівлі. Протягом місяця вони доставили у центральний пункт 150 кілограмів круп, ще стільки ж кілограмів солодощів.

Окрім цього, за місяць часу пункт отримав майже 50 тонн вантажів з-за кордону від міжнародних друзів та партнерів: Польщі, Нідерландів, Норвегії. Здебільшого, це продукти харчування та засоби гігієни.

Приємним бонусом такої роботи, розповідають волонтери Луцького центрального пункту допомоги, є підтвердження про отримання вантажу адресатами. Про це вони пишуть листи, знімають відео, пересилають фотографії. Люди висловлюють слова вдячності Луцькій громаді і зазначають, що дійсно побачили — Україна єдина.

Моральна підтримка — то дієвий фактор. А тому відправляючи вантажі, за словами координатора пункту Олени Барської, їх обов’язково маркують патріотичними символами, додають гасел, дитячих малюнків. Бо знають: така творчість не перший рік слугує оберегом як для військових, так і цивільних.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: